Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » P3-mas citológiai lelet...

P3-mas citológiai lelet mellett is lehet szexuális életet élni?

Figyelt kérdés
Aug-i szűrésem most először életemben p3-mas lett. Az orvos írt fel kúpot, azóta eltelt másfél hónap, és most újra elvégezték a citológiát, de annak is csak másfél hónap múlva lesz eredménye. Párommal már 2 hónapja nem szeretkeztünk, többet között persze azért, mert kúpot szedtem, de főleg azért mert féltem, nehogy esetleg "nagyobb bajt" okozzon. De ez lehet butaság. Vagyis bízom benne, mert szegény párom nagyon türelmes volt velem, és nekem is nagyon hiányzik már, csak nem tudom szabad-e...
2008. okt. 2. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok orvos, de nekem is volt már P3-mas, még évekkel ezelőtt. Ugyanúgy éltem szexuális életet, mint máskor. Legközelebb már p2 volt, aztán köv. évben már csak annyi volt ráírva a "papíromra", hogy negatív. Ennek ellenére kérdezd meg a dokid, de az én válaszom az, hogy igen:)
2008. okt. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja: persze a kúpos-gyógyszeres "móka" befejezése után:)
2008. okt. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
persze h lehet sexualis eletet elni, valoszinu h elkaptal egy nagyob fajat gyulladast, ha nincsenek tuneteid ezzel kapcsolatban,(csip, viszket, faj, lazas allapot) akkor szerintem egy fel ev mulva eleg visszamenned egy kontroll szuresrem ha az elobb emlitett tunetek fenn állnak, akkor viszont minel hamarabb keresd meg az orvosodat!
2008. okt. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugtató...:-)
2008. okt. 3. 14:51
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Azért annyira ne nyugodj meg! Ha valakinek P3 lesz a citológiája, akkor utána illik rögtön egy ellenőrző kenetet levenni, ahogy nálad is történt, aztán ha annak is megvan az eredménye és az is P3, akkor ismét szűrnek HPV-re. Ha az pozitív, vagyis rákot megelőző állapotban találnak sejteket, akkor műtét következik. Munkatársnőmnél így volt. Ha P2 lesz az eredmény, akkor következő évben inkább előbb menj vissza, mint később, mert munkatársnőmnél újból P3 lett az eredmény! Ne legyél könnyelmű!
2008. okt. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék! Nem arra írtam, hogy megnyugtató, hogy "ó, majd úgyis p2 lesz a következő" könnyelmű kijelentést tettem, hanem arra értettem, hogy örülök, hogy a párommal végre tudunk együtt lenni. Egyáltalán nem vagyok könnyelmű, de szerintem annak sincs értelme, hogy 2 hónap múlva amikor újra ellenőrzésre megyek, addig temessem magam!!!
2008. okt. 4. 14:43
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy "kössz" a biztató szavakat...
2008. okt. 4. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!