Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy magyarázzam el a nőgyógyá...

Hogy magyarázzam el a nőgyógyásznak a problémám, hogy tényleg foglalkozzon is vele? Hormonzavar? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Adott egy régóta húzódó hasfájás. Voltam már orvosnál, azt kaptam semmi bajom. Voltam ultrahangon, valami volt a bal petefészeknél és fájt is, mikor rákérdeztem ciszta-e csak egy szájhúzogatást kaptam, a leletembe pedig bele sem írták. Ezek az alhasi fájdalmak mindig visszatérnek, már hólyaghurutra is kezeltek, de semmi változás nem állt be. Másfél évvel ezelőtt a menstruációs fájdalmak miatt írtak fel fogamzásgátlót. Nem vált be, rosszul voltam tőle, végül nem szedtem tovább. Viszont azóta még rosszabb lett mint előtte. Két héttel a ciklus előtt már rosszul vagyok, hányinger, erős vizesedés, borzasztó hőhullámok és azóta a kilók is csúsznak felfelé. Már ott tartok, hogy mindig úgy érzem mintha menstruáció előtt állnék. Hónalj fájdalom, hasfájás, puffadás, fejfájás, hőhullámok, egyre rosszabb. Volt már más is ilyen helyzetben? Írjam össze az összes tünetem és nyomjam a doki orra alá, hogy végre komolyan segítsenek és ne csak a hasukra csapjanak?
2016. szept. 24. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Házoiorvostól kérj endokrinológiára,belgyógyászatra beutalót.
2016. szept. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg ha megemlítenéd, hogy endometriózis irányában kellene kutakodni....
2016. szept. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, bár ha mondom a dokinak mi lehet a baj, vagy esetleg vizsgálatot kérek, azt nem igazán szeretik :)
2016. szept. 24. 21:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy másik doki, v nézz utána az endometriozis összes tünetének, és add elő drasztikusabban - akkor is ha nem csak erre gyanakszol, hisz a cél,h legyen vmi vizsgálat. Pl. mondd,h szokatlanul erős lett a mensid, és sokkal jobban is fáj, mint korábban. Esetleg azt is mondhatod,h elájultal.
2016. szept. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!