Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 11 évesnek felfázáskor mennyir...

11 évesnek felfázáskor mennyire fontos a hüvelyi kezelés? Alul több

Figyelt kérdés
Felfázott a 11 éves kislányom, pisilésnél égetett, csípett neki. Elmentünk orvoshoz, mert lázas is lett. Megvizsgálták, kapott szurit, meg antibiotikumot kell szednie és írt fel neki az orvos kúpot is amit minden este a hüvelyébe kell dugni. Erre nem volt hajlandó, én meg sajnáltam és kihagytuk tegnap, de szerintem hiba volt, ma mindenképp be szeretném adni neki csak kicsit félek mert nem volt még ilyen. Hogyan csináljam? Értelmes normális válaszokat előre is köszönöm.

2016. szept. 25. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia,az én kislányom is volt már felfázva (9 évesen), sajna ő kórházba is került vele (vesemedence gyulladás gyanú miatt).Szerencsére csak hólyaggyulladás volt,feljebb nem terjedt.Ő is kapott antibiotikumot,de kúpot nem.Ismerős kislány is járt már így,és ő sem kapott kúpot,csak antibigyót.Ha rá-google-zol akkor megtalálod,hogy miért adta az orvos a kúpot,de szerintem nem követtél el nagy hibát,hogy tegnap nem használta,ha a gyógyszert bevette rendesen.Szerintem beszélj holnap a dokival,hogy elengedhetetlen e a kúp,ha feltétlenül fontos,esetleg jó lenne ha ő mondaná el a kislányodnak,hogy miért fontos.Sajnos okosat nem tudok mondani.Átérzem a gondodat,elképzelésem sincs, én hogy oldanám meg a 10 éves kislányommal.
2016. szept. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt elmondták, hogy miért fontos, igazából azért is írták fel. Csak az a bajom, hogy nem csináltam még ilyet. Azt viszont nem akarom, hogy emiatt baja legyen, ezért ma nem szeretném ha kimaradna.
2016. szept. 25. 18:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Fektesd le a lányod (lehet háton fekve,de oldalt is -akkor jobban el lehet lazítani az izmokat)és elszőzör is nézd meg,hogy van-e a szűzhártyáján akkora nyílás,hogy be lehet helyezni a kúpot. Sok kislánynak igen,de ha neki nem akkor bele se kezdj!Ha igen,akkor óvatosan,lassan dugd be a kúpot úgy,hogy legalább 4-5 cm-re feldugod. Kúpról van szó vagy hüvelytablettáról? A kúp zsírosabb és könnyebben felmegy,ha hüvelytabletta akkor viszont célszerű előtte benedvesíteni,mert akkor jobban csúszik.
2016. szept. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kúp. Nem tabletta. Remélem menni fog. Lefekvéskor kell.
2016. szept. 25. 18:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne izgulj és Ő se,hogy jobban tudjon lazítani. A kúpot úgy tedd fel,hogy nem közvetlen a hűtőből veszed ki,hanem egy kicsit melegíted a kezeddel,hogy jobban csússzon. Nem lesz baj,ha a szűzhártyája alkalmas rá.
2016. szept. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elég fiatal a lányod még ehhez. Nekem amikor ilyen baja volt a lányomnak, csak antibiotikumot kapott, és attól elmúlt. Lehet én elvinném egy gyermek nőgyógyászhoz, és kikérném a véleményét.
2016. szept. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az orvos,aki adta a kúpot tudta,hogy miért teszi. Számtalan esetben a "felfázás" nem csupán a húgyutakat érinti,hanem az (anatómiai oknál fogva) az ivarszerveket is és fordítva.
2016. szept. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
41%

11 évesen már nem olyan kicsi,simán maga is berakhatná a kúpot tükör segítségével.


11 évesen én már menstruáltam,bőven 2-3 éve cicisedtem ,de hogy terpesztették volna be alul pucéron anyu előtt,hogy ott nyúlkáljon nekem.Nem járkált be hozzám ha fürödtek,önálló voltam.

Nem baba már.Magának is még kellene tudni csinálnia.

2016. okt. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!