Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek kezdjek el intimtö...

Szerintetek kezdjek el intimtölcsért használni? (12éves vagyok)

Figyelt kérdés
Na szóval:12éves vagyok,már 1és fél éve menstruálok,és nagyon-nagyon kellemetlen számomra a betét használata.Valakinek az biztos ismerős amikor egy tanítási óra után felálsz a helyedről és dől belőled a vér futsz a vwc-ig a gatyátdba tömködött betétekkel,és amire odaérsz átázol,a nap további részét ugyanígy töltve egy szvetert a derakadra kötve…Nálam pontosan ez a helyzet.Minden áldott hónapban ez van.Órákon nem tudok figyelni(még akkor se ha az adott tananyag érdekel)mert állandóan azt számolgatom hogy a mai napot ki-e fogom bírni annyi betéttel amennyit magammal hoztam…(ez ilyen 3-4 darab,ha 7órám van,és mindig felhasználom mindegyiket).Ebédre el se jutok!Mert amire odaérek átázok vagy megállok fél méterenként mert annyira erős hogy lépni is alig tudok.CITROMOS VÍZ NEM SEGÍT!!1hétig ittam és 2HÉTTEL HAMARABB meghozta,ráadás:még erős is volt.Tampont meg félek használni mert ez a toxikus sok nagyon beijesztett,és vagyok olyan szerencsés hogy abban a pár százalékban benne legyek.Ha tampont használnék akkor meg azon lennék ideges hogy nem-e kapok majd valamelyik pillanatban toxikus sokkot.Szóval a tampon számomra kizárva.Így jött az utolsó lehetőség:menstruációs kehely(tölcsér).A kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne hogy mik a tapasztalatok?Az igaz hogy ugyanúgy érzed hogy dől belőled a vér?Mert a patikus aztmondta…de én ezt nemértem.Ha benned van akkor hogy érezheted hogy folyik ki belőled a vér??És én a neten azt olvastam hogy 12óráig bent lehet,de a gyógyszertárba megint más a verzió:4óra.Most teljesen tanácstalan vagyok mert nemtudom akkor hogy mi a fenét használjak hogy ne érezzem magam szarul?Szóval tanácsokra tapasztalatokra lennék kíváncsi.↓😥😦

2016. szept. 27. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne megoldás számodra az intim tölcsér. El kellene menned gyereknőgyógyászatra. Kérd meg a szüleidet, hogy vigyenek el. Egyáltalán nem normális ilyen erős vérzés rendszeresen. Ezen fog tudni segíteni az orvos.
2016. szept. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek a betétekhez, mivel jóformán sosem használtam őket, 11 éves korom óta tampon megy, nem tudom, mennyire erős a vérzésed s az mennyire normális - van, akinek nagyon erős, löketszerű vérzése van és kész, iszonyúan szór ám az erősség. Annak bizonyára problémás a betét, de a normál tampon is vajmi kevés. Nagyritkán kissé megbolondul a szervezetem s extra erős vérzésem van (normális, az biztos, csak szokatlan), 20 percet bír egy normál tampon. Én is intimtölcsérben gondolkodom, több okból. Kevesebb hulladék, nagyobb kényelem, hosszabb idő (én a 12 órában hiszek, ahogy tampont is simán hordok éjjel, évtizedek óta, nem fogok szenvedni éjjel s eláztatni az ágyat). Biztos vagyok benne, hogy nem érzed, hogy folyik a vér. Tamponnál sem érzi az ember, csak betétben, ezért rühellem a betétet s rohantam az első mensesem másnapján ész nélkül tampont venni. A TSS extrém ritka betegség, ennyi erővel bármitől félhetnél.


A citromos víz persze, hogy nem jó kb. semmire, max. skorbut ellen, ha nem eszel C-vitamint... Fura tévhitek vannak, ezt tudom.


Pszichésen azért van egy kis gond, túlságosan félsz. Ha azt számolod, hogy kibírod-e 3-4 betéttel, akkor vigyél nyolcat... Ha a legvastagabb betét se jó, akkor jönne az inkontinenciabetét, gondolom, az nagyobb, hülyén nézhet ki, de még mindig jobb, mint a véres nadrág. De ha tényleg ennyire extrém az eset, akkor igenis nézesd meg, hogy van-e valami bajod s ha nincs mit tenni, akkor igenis más eszközre van szükséged. De fura, egy vastag betét azért sokat felszív, egy komplett menstruáció alatt pedig nem vesztünk iszonyúan sok vért... Ha te igen, az komoly dolog, nem normális, de akkor el is kéne ájulnod, gyengülnöd vagy valami, erről pedig nem írsz. Ha rövid ideig ilyen a mensesed, olyan sajna még van.

2016. szept. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
hónaponta van csak gyenge menzeszem,de akkor össz-vissz 4nap,és marha gyenge.Valakinek valami tapasztalat az intimtölcsérrel?(Mert gyorsan kell döntenem,mert ha akarok venni akkor maximum holnap meg kell már vennem)
2016. szept. 27. 16:42
 4/14 A kérdező kommentje:
2 hónaponta*És a betétre meg már nagyo ln ráuntam,mert kényelmetlen,elcsúszik és gyakran kell cserélni
2016. szept. 27. 16:43
 5/14 anonim válasza:
50%
Intimtölcsértől is kaphatsz TSS-t, tavaly volt egy megerősített eset Angliában vele. Nem az számít, mit használsz, hanem hogy mennyi ideig. Ha betartod a használati utasítást, és 3-5 óránként cserélsz, a tampon és a tölcsér is biztonsággal használható. 8 óránál tovább egyiket se hagyd bent, vagyis ne aludj velük.
2016. szept. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A betét az nekem se jött be, mindig átáztam, mellément éjszaka, recseg, büdös, minden bajom volt vele. Tampont használok, de én is gondolkodok az intimtölcséren. Ha ennyire erős a vérzésed, akkor nyilván nem lehet bent 12 órát, de egy tanítási órát biztosan ki kell bírjon, eleinte használhatod vékonyabb betéttel, biztos ami biztos. Nagyon jókat hallottam róla, biztosan ki fogom próbálni valamikor. Nem hinném, hogy érzed, ahogy folyik belőled a vér, mivel a mechanikája ugyanaz mint a tamponnak és azzal nem érezni.


A TSS pedig nagyon nagyon ritka betegség, főleg sokáig benthagyott tampon vagy a higiénia hiánya okozza (koszos kézzel teszed fel). De ha úgy érzed, befolyásolna ez a gondolat, akkor ne használd.

2016. szept. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyébként igen, akármi okozhat TSS-t ha mocskosan teszed be a hüvelyedbe vagy sokáig bent hagyod, egy darab vatta is.
2016. szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Csak 2napig szokott erős lenni(de akkor nagyon)a második és harmadik nap.Eddig egyszer volt olyan hogy negyedik nap is erős volt…de mostnaság már a harmadik nap is viszonylag könnyű nap.És toxikus sokkról is olvasgattam,de ott elég magasak voltak az arányok,szóval végülis nem szántam rá magam hogy használjam.
2016. szept. 27. 20:41
 9/14 A kérdező kommentje:

ÉS:Így előtte mielőt felteszem hogy elkerüljem a fertőzést mit kell csinálni?A sulinkban a wc-be nem szokott szappan lenni…akkor az is megteszi majd ha kézfertőtlenítővel lefertőtlenítem a kezem?Meg amikor kiviszem majd az intim tölcsért kiöblögetni akkor csak így elég lazán egyszer-kétszer átmosni?És ha véletlenül nincs nálam kézfertőtlenítő akkor az is elég ha jó alaposan megmosom a kezem?

Mégvalami:Nálam úgy szokott lenni hogy:1.nap nagyon gyenge

2.nap nagyon erős

3.nap kicsit erős

4.nap kibírható

5.nap kibírható

6.nap alig

7.nap alig

Szóval nekem (szerintem)csak majd a második harmadik nap kéne gyakrabban öblítgetnem.És azt nem lehet érezni higy megtelt?Vagy azt nekem kell tudni higy 2-3óra után muszály kimennem?

2016. szept. 27. 20:49
 10/14 anonim ***** válasza:
Iskolában macerás használni. Alapos szappanos kézmosás kellene hozzá. Az is ciki, ha csak kint van mosdó, és nem a WC fülkében. Véresen ott mosogatni a tölcsért, hát nem egyszerű.
2016. szept. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!