Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek kezdjek el intimtö...

Szerintetek kezdjek el intimtölcsért használni? (12éves vagyok)

Figyelt kérdés
Na szóval:12éves vagyok,már 1és fél éve menstruálok,és nagyon-nagyon kellemetlen számomra a betét használata.Valakinek az biztos ismerős amikor egy tanítási óra után felálsz a helyedről és dől belőled a vér futsz a vwc-ig a gatyátdba tömködött betétekkel,és amire odaérsz átázol,a nap további részét ugyanígy töltve egy szvetert a derakadra kötve…Nálam pontosan ez a helyzet.Minden áldott hónapban ez van.Órákon nem tudok figyelni(még akkor se ha az adott tananyag érdekel)mert állandóan azt számolgatom hogy a mai napot ki-e fogom bírni annyi betéttel amennyit magammal hoztam…(ez ilyen 3-4 darab,ha 7órám van,és mindig felhasználom mindegyiket).Ebédre el se jutok!Mert amire odaérek átázok vagy megállok fél méterenként mert annyira erős hogy lépni is alig tudok.CITROMOS VÍZ NEM SEGÍT!!1hétig ittam és 2HÉTTEL HAMARABB meghozta,ráadás:még erős is volt.Tampont meg félek használni mert ez a toxikus sok nagyon beijesztett,és vagyok olyan szerencsés hogy abban a pár százalékban benne legyek.Ha tampont használnék akkor meg azon lennék ideges hogy nem-e kapok majd valamelyik pillanatban toxikus sokkot.Szóval a tampon számomra kizárva.Így jött az utolsó lehetőség:menstruációs kehely(tölcsér).A kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne hogy mik a tapasztalatok?Az igaz hogy ugyanúgy érzed hogy dől belőled a vér?Mert a patikus aztmondta…de én ezt nemértem.Ha benned van akkor hogy érezheted hogy folyik ki belőled a vér??És én a neten azt olvastam hogy 12óráig bent lehet,de a gyógyszertárba megint más a verzió:4óra.Most teljesen tanácstalan vagyok mert nemtudom akkor hogy mi a fenét használjak hogy ne érezzem magam szarul?Szóval tanácsokra tapasztalatokra lennék kíváncsi.↓😥😦

2016. szept. 27. 15:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az intimtölcsér tudod használni, ha szűz vagy?

Kicsit nehéz elképzelni, hogy hogyan szuszakolod át a szűzhártyádon.

2016. szept. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
En bezavarodtam...irod eloszor hogy dol beloled a ver...aztan irod hogy 4 nap van meg es iszonyat gyenge. Aztan irod hogy 7 nap...nem vagom.de mind1 szoval menj el anyukaddal gyermeknogyogyaszhoz ha tenyleg eros a verzesed. A tampon nem.rossz megoldas. Szerintem az intimtolcserhez kicsi vagy meg...
2016. szept. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én szeptember elejétől használok tampont, es az tényleg jo. Bár kivenni nem a legkönnyebb, de kibirom. Az intimtölcsér neked szerintem nem menne fel. A tss tényleg NAGYON NAGYON ritka, emiatt nem kell aggódnod. Tiszta kéz, 4 óránkénti csere, és no problem :)

14/l

2016. szept. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Ignis Subdialis ***** válasza:

Ha a tampon bemegy és kijön valakinek, akkor az intimtölcsér is, amit jól össze lehet hajtogatni, a hüvelyben pedig kirúgja magát akkorára, hogy pont feltapadjon a falra és létrehozza a vákuumot. Tapasztalataim szerint amitől nem kell félni intimtölcsér esetében, az az átázás. A pereme nekinyomódik a hüvelynek körbe és ha csak gyűlik benne a vér, akkor még jobban nekinyomódik. Ha jól becuppant a hüvelybe (kinyílt és létrejött a vákuum), akkor nem folyik ki mellette semmi. De erős vérzésnél az ember ne hagyja fél napig magában, mert elég halloween eredménye lehet az eltávolításnak, ha egy vértől feszülő tömlőt kell lecuppantani és kihúzni a hüvelyből. Még ha éppen csak tele van a tölcsér, akkor ki lehet ügyeskedni tisztán, de ha már túlcsordult a vér, csak ugye nem tud tőle kifolyni a hüvelyből, akkor nyilván akkor fog távozni minden, amikor kihúzzuk a cuccot. Szóval ha erős a vérzés, akkor is ürítsük lehetőleg annyi időnként, ahogy megtelik, így is van annyi előnye a betéthez képest, hogy nem fog folyni akkor sem, ha "túlhordjuk". Egyébként simán megoldható a közösségi illemhelyeken a csere (különben hogyan használná annyi dolgozó/tanuló lány?), persze király, ha a vécé fülkéjében van mosdó is, de ha nincs, fél literes vizesflakon is megteszi egy leöblítésre, csak előtte moss kezet és a vécékilincset kerüld el a tölcsérhez használt kezeddel.

Amúgy a tölcsér általában be van skálázva, így könnyen megismerheted, hogy mennyi idő alatt hány milliliter gyűlik össze, ez egy alaposabb nőgyógyász számára informatív is lehet.

Aludni lehet vele és szinte a legjobb megoldás is az alvásra ha jobban vérzel éjjel is, tekintve, hogy fekve általában kisebb intenzitással ömlik a vér kifelé, mint állva, de nappal max. 4-6 óránként cserélni érdemes, vagy még sűrűbben, a vérzésed szerint. Egy dolgot úgy el szoktak felejteni megemlíteni a gyártók - tisztelet a kivételnek - hogy akárhogy betartod a higiéniai előírásokat (pl. ciklus elején kifőzés), ill. akármennyire is orvosi szilikonból van a bigyó, egy év használat után vegyél újat.

2016. nov. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!