Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet komolyabb bajom, ha...

Lehet komolyabb bajom, ha ennyi ideig van bent a tampon?

Figyelt kérdés
Középiskolás,16 éves lány vagyok,akinek minden nap 7 órája van. Ha reggel beteszem a tampont akkor attól számított 8-9 órára rá érek csak haza. Nem szeretném a suli mosdóját használni,mert zsúfolt és nem higiénikus. Normális méretű tampont szoktam hordani és nem szokott erős lenni a vérzésem. Hallottam a TSS-ről meg egyéb fertőzésekről,de még mindig úgy érzem,hogy a 9 órától nem lenne bajom. Nagy baj, ha az első napokban(3.-4.) így hordom? A válaszokat előre is köszönöm!

2016. szept. 29. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy is csinálhatod hogy reggel beteszel egy betétet is. Így csak a tampont kell kiszedni és a maradék időt kibírod a betéttel. A tampont kiszedni meg nem akkora macera és így nem maradna bent soká.
2016. szept. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Ha nincsen erős vérzésed, akkor is 2-3 vagy max 4 óránként cseréld ki!! Azt írod, hallottál a fertőzésekről, akkor miért kérdezel ilyet?
2016. szept. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó,egy egész napot kibírnék egy betéttel csak elég kellemetlen az érzés meg a szag.Jobban szeretem ezért a tampont,de ha mindkettőt hordanám akkor nem lenne semmi változás. A másodiknak meg:Lehet hogy cserélni kell,de nem kellemes egy szűk,büdös helyen,kuka nélkül tampont cserélni miközbe 20 lány vár rád.
2016. szept. 29. 22:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom nem volt, amikor ennyi ideig bent maradt a tampon. Arról nem beszélve, hogy én ugyan fel nem kelek éjszaka csak azért, hogy kicseréljem.
2016. szept. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nappal azert cserelgettem,de en se keltem ejjel ,hogy huh.. esetleg letelt a 8ora..ha felebredtem csere,ha nem reggel. Nem volt bajom.
2016. szept. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nappal én is cserélem 4 óránként vagy gyakrabban, de mivel azzal alszok, nálam is előfordul, hogy 8 óránál többet van bent - viszont ez nem azt jelenti, hogy ez így jó... Sokan bicikliznek sisak nélkül és csak mert nem tört be a fejük, én azért felveszem a sisakot :) Az szerintem is jó megoldás, hogy teszel be egy tampont meg egy betétet, 7 óra után kidobod a tampont és marad a betét, így nem kell nyúlálni sehova csak kihúzni a tampont és kidobni, aztán amikor hazaérsz mehet be az új tampon.


Nyilván nem törvényszerű, hogy ha 8 óránál tovább van bent, akkor TSS, akkor már nem lennék itt, mivel minden hónapban azzal alszok minimum 4 éjszakát, és az általában hétvégére esik (fogamzásgátló miatt ugyanakkor jön meg). De növeli a fertőzésveszélyt.

2016. szept. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet bajod igen. Ez egyénfüggő.
2016. szept. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Biztosan nem lesz tőle bajod, bevallom én van,hogy a végén amikor már csak pötyög tehát 4.-5.-6. nap bent hagyom kb 12-24 órára. Semmi bajom nem volt még tőle.

De képzeld el egyszer egy olyan eset is történt velem még 19 éves voltam és elég lázadozó,kicsapongó, tehát jól bepiáltam egy este és a barátommal lefeküdtünk, én azt hittem reggel,hogy a tampont nyilván kivettük ,ő sem emlékezett rá,de sehol nem volt a tampon. Szóval hetek teltek el kb 3 hét, ráadásul szexeltünk ígyis ,és egy nap ültem a wc-n pisiltem és kijött egy iszonyat undorító tampon :S szóval ilyen is van. Ja és semmmi bajom nem volt se utána se közben,se soha pedig már ennek 8 éve. A lényeg,hogy szerintem nem kell attól félni ,hogy most 8 óránál tovább van ott..

2016. szept. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!