Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tri-Regol (21) tabletta és a...

Tri-Regol (21) tabletta és a menstruáció?

Figyelt kérdés

Lassan egy hónapja szedem a Tri-Regol (21) tablettát. Most kellene menstruálnom, azonban már négy napja késik a menszeszem. A tájékoztatóban írtak olyat, hogy:

A kettő buborékcsomagolás szedése között nem szabad semmilyen szünetnek lennie. A második buborékcsomagolás végéig nem jelentkezik megvonásos vérzés, de pecsételő vagy áttöréses vérzés kialakulhat a tablettaszedéses napokon. " Most akkor kellene szednem a második levelet? Vagy megvárnom még lesz menstruációm és újból elkezdeni? Kicsit összezavart.



2016. szept. 30. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy késik? A 7 napos szünetben kell megjönnie valamelyik napon.
2016. szept. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy késik, hogy a menstruációs naptárba be van minden állítva. Számolta végig a 21 napot és után írta hogy a menstruàció első napja hétfő... számolása alapján akkor kellett volna megjönnie... korábban egy betegségből kifolyólag kellett már fogamzásgátlót szednem, de akkor még szűz voltam, de akkor nem kellett szünetet tartanom. A cél az volt hogy ne legyen menstruációm. Most hogy aktív nemi életet élek írta fel az orvosom ezt a gyógyszert....
2016. szept. 30. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Ácsibácsi.

A 7 napos szünet valamelyikén kell megjonnie, nem az első napon. Ha a 6. napon jön meg, az is oké.

A tri-regol olyan tabletta, amiben van placebo. Magyarán az utolsó 7 szem (asszem a vörös) nem tartalmaz hatóanyagot, arra van, hogy ne ess ki a ritmusbol. Ezért nem kell a 2 levél között szünetet tartani, mert te a 7 napos szünetben is szedsz tabit, csak placebot.

2016. szept. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sztem egy -ket nap es megjon. A 7napos szunetben kell valamikor megjonni. Nekem pl.mindig a 4.nap jott meg. Neked lehet ,hogy a 6.on fog. A 7napos gyogyszermentes nap utan ha meg tart a verzes akkor is el kell kezdeni az uj levelet. Ha esetleg nem jon meg egyatalan akkor en tesztelnek (a biztonsag kwdvvert bar ha mindennap szedted nem valoszinu a terhesseg-raadasul lehet hogy meg kiegeszito vedekeztetek is mivel elso honap) es ugy kezdenem el a kovetkezo buborekcsomagolast. Azt hogy ne tartson szunetet ott irhata a tajekoztato ahol azt reszletezi,hogy mi a teendo ha kimaradt egy vagy tobb szem gyogyszer.Vagy ott hogy hogy tudod eltolni egy honappal a mensid. De jol csinaltad normal esetben egy level gyogyi (21szem)-7nap szunet-uj level gyogyi.
2016. szept. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma megjött szerencsére...
2016. okt. 1. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!