Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik a leghatékonyabb...

Melyik a leghatékonyabb fogamzásgátló? Most tablettát szedek de, hallottam ezt azt másról is.

Figyelt kérdés

Nekem a nőgyógyászom egyből csak a tablettát ajánlotta, nem is érdekelt a többi, mert azért is szerettem volna szedni, hogy helyre álljon a ciklusom, és hogy a görcseim enyhüljenek. Na ez mind be is jött, de az egyik barátnőm arról mesélt, hogy neki spirálja van, és hogy az mennyivel egyszerűbb a tablettánál. És azt mondta, hogy ugyan olyan hatása van mint a fogamzásgátlónak, tehát, időben jön meg, nem is fáj annyira a hasam, és nem is erős a vérzés. Anyukámnak is spirálja van, és neki azt mondta a nőgyógyász, hogy csak annak lehet spirálja aki már szült. Viszont a barátnőm még sose szült, és én se. És anyukámnak a spiráltól épp hogy nem gyengébb, hanem erősebb a vérzése (de nem annyira, hogy azt ne lehessen túlélni)


Szóval az lenne a kérdésem, hogy szerintetek érdemes-e spirálra váltanom? Lehet ha még nem szültem, így is időben fog megjönni? Így se fog fájni a hasam? És ugye nem lesz meg sokkal jobban tőle?


Köszönöm



2016. aug. 3. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Két fajta spirál van, hormonmentes és hormonos.

Anyukádnak valószínűleg hormonmentes van, ami általában erősíti a vérzést.

A barátnődnek pedig feltehetőleg hormonos, ami gyengíti. Viszont a spirálok a ciklusra nincsenek hatással, tehát ha spirált használsz, olyan lesz a ciklusod, mint tabletta nélkül.

2016. aug. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És akkor is használhatom ha nem szültem még?
2016. aug. 4. 00:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Használhatod.
2016. aug. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!