Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek jobb lenne ha...

Szerintetek jobb lenne ha átyzakítanám a szűzhártyám? Mit csináljak? Help

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és elég kicsi a lyuk a szűzhártyámon. Ez több okból is rossz.: kb 1 éve menstruálok, eddig betetet használtam, ma próbaltam a tampont(ob mini-t) és kb a kétharmadáig ment, utána nagyon fájt, ugy h hagytam. Pedig előbb utóbb muszáj lesz, mert táncolok es ugye ha erős a vérzés nem nagyon lehet máshogy megoldani :/ Meg ugye mivel betetet használok, van amikor kivit megalvad a vér, és összeáll. Ha nagyobb darab jön, az is fáj, érzem ahigy feszíti, rossz érzés :(. Gondoltam jobb lesz ha egyszer átyzakítanám es akkor többet nem fájna, de lehet hogy hulyeseg. Mit csináljak? Másnak is van ilyen problémája? Segítsetek, nagyin el vagyok keseredve:(

2016. okt. 12. 17:31
1 2
 1/19 anonim válasza:
18%
Figyi en is 14 vagyok, en beszelnek anyummal errol. De ha nem, akkir igazad van, talan en is megoldanam. Huu de fajhat :////
2016. okt. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
lehet újdonságot mondok, de mindenkinek kicsi rajta a luk. Mikor próbáltad a tampont? ERős vérzésnél? Megfelelő irányba toltad? Tehát nem egyenesen felfelé hanem kissé döntve hátrafelé?
2016. okt. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
49%
Szia! Van ilyen, sajnos, hogy kicsi a szűzhártyán a nyílás, de olyan is van, akinek egyáltalán nincs rajta. Tankönyvben azt olvastam, hogy normál esetben az orvosok születés után ellenőrzik ezt a kislányoknál, de hát na... :P Mindenképp beszélj anyuddal erről, kellemetlen lehet valóban, de titokban biztos nem csinálnám a helyedben.
2016. okt. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 szamo77db ***** válasza:
Hallottam olyat - orvostól -, hogy előfordul, hogy teljes érzéstelenítésben sebészek metszik fel.
2016. okt. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Figyelj, már azelőtt használtam tampont, hogy nemi életet éltem volna. Vagyis az, hogy valaki szűz, megvan a szűzhártyája, az nem akadálya annak, hogy tampont használjon.

Valószínűleg nem jól helyezed fel és az a baj.

Nem jó pózban próbálod, nem teszed fel eléggé, nem figyelsz arra, hogy van egy kis hajlat a hüvelyben, ott kicsit irányt kell váltani felhelyezésnél. Illetve nem tudom, hogy milyet próbáltál, de ha silk touch borításút veszel, az könnyebben felmegy.

2016. okt. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Igen utolsó, de csak akkor végeznek ilyet, ha egyáltalán nincs luk rajta. Az természetes ha pici a lyuk, mert ugye a szűzhártya a védelmet szolgálja.
2016. okt. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

Nem ertem mi koze a szuzhartyanak a tampon felhelyezeshez?

Nem fugg ossze a ketto!! Es megis honnan tudod, hogy kicsi a lyuk?

At akarod szakitani? Ezt most komolyan gondolod?

A tampont attol fuggetlenul, hogy szuz vagy vagy sem, fel lehet helyezni. Ha nem tudod, akkor valoban a felhelyezes modjaval lehet gond.

2016. okt. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 szamo77db ***** válasza:
Van, akinek annyira szűk, hogy a defloráció fájdalmát nem tudja elviselni. Nekik megváltás a sebészeti megoldás.
2016. okt. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, azt a műveletet csak hymen atresianál csinálnak, tehát mikor abszolút semmi lyuk nincs, és nem tud a vér kiürülni.
2016. okt. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%
3-as vagyok, miért kellett lepontoznotok? :( Teljesen normálisan leírtam a véleményemet és azt, amit tudok a dologról. Nem hiszem el, hogy van, akinek ez nem tetszik.
2016. okt. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!