Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon nagy mértékben hullik...

Nagyon nagy mértékben hullik a hajam, a nőgyogyaszom fogamzásgátlot irt fel. Elkezdjem szedni?

Figyelt kérdés
18 eves vagyok es szűz. Ez csak erre lett felirva. Es voot volt olyan hogy a honapban a normális verzes mellett megjott megegyszer egy nagyon gyenge verzesrm is. Erre is javasolta a gyogyszert. De most ebbe a honapban nem volt ez az eset. Mi legyen?
2016. okt. 13. 04:54
 1/6 anonim ***** válasza:

A ciklust segíti beállítani. Arra jó a fogamzásgátló. Segíthet hormonokat beállítani.

Ha zavar a tabit kérj másod véleményt. Hajhullás meg lehet vese baj is, de akár stressz is. Azt nem egyszerű ennyi alapján behatárolni.

2016. okt. 13. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bőrgyógyász, fogorvos látott? Volt góckutatás, vérvétel?

Én mindenképp az okot keresném meg.

Nálam gyulladt mandula okozott nagymértékű hajhullást, azóta meg is műtöttek. 19/L

2016. okt. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gondolták hogy hormon probléma mert a hajhullással, csontfájdalommal a rendszertelen vérzéssel, a stresszel is összekötötték.
2016. okt. 13. 08:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Hormonális vérvétel pár nap alatt meg van ;)
2016. okt. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha hajhullásod van akkor azon a tabletta jó eséllyel nem segít, sőt nagyon sok nőnek hullik a haja pont az abbahagyása után. Ha ösztrogén hiányod lenne akkor esetleg átmeneti megoldás, de az arra jó hogy elfedje a saját hormonjaidat, ciklusod és csináljon egy művit és ennyi, abbahagyod és visszajön az egész gond, akár sokkal rosszabban. Az okát kéne megtalálni.

Fogorvos, endokrinológus, labor, bőrgyógyászat. Nekem pajzsmirigy miatt hullik mint az állat és a fogamzásgátló nem javított rajta semmit.

2016. okt. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előbb tényleg ki kellene vizsgálni...Nekem is csak utolsó lehetőségként írtak fog.gátlót, amikor már a vashiányomat is kikezelték, a pajzsmirigyem is helyreállt a gyógyszerrel, a mandulámat is kivették és még mindig hullott a hajam. Nekem végül kimutatták, hogy egy ritka mellékvese betegségem van, ami miatt sok bennem a férfi hormon. Erre nem igazán van más gyógyszer, a fog.gátló meg kb. felére csökkentette a hormonszinteket (így sem tökéletes, de legalább valami).

Szóval a lényeg, hogy alaposan utána kéne járni.

Bár ha fejtetőn hullik jobban, akkor valószínű a hormonális ok.

2016. okt. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!