Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az utobbi napokban elegge...

Az utobbi napokban elegge csipodik ott alul, nem vagyok felfazva, semmi suru vizeles vagy hasfajas, kinek mi valt be? Kerlek mellozzetek a menjek el nogyogyaszhoz, mert most arra nincs penzem!

Figyelt kérdés
2016. okt. 20. 16:18
 1/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
Hüvelyflóra visszaállító tabletta és Candibene kenőcs, ami nyugtatja a nyálkahártyát, gyulladáscsökkentő.
2016. okt. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nincs más tüneted, próbálj meg más öblítőt, mosószert használni, az intim tájék tisztításához pedig kizárólag vizet használj. Ha viszket, ég, esetleg Bepanthennel vékonyan bekenheted éjszakára, de ha 4-5 napon belül nem múlik el a panaszod, akkor sajnos tényleg orvoshoz kell menni. Az állami rendelés nem kerül pénzbe.
2016. okt. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
Bocs, hogy beleszólok, de Bepanthent semmiképp ne tegyél rá, mert nem szabad nyálkahártyára kenni, különösen nem a klórosat.
2016. okt. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van itthon canesten kenocsom , az jo lesz ra ?
2016. okt. 20. 18:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Én Canestent nem használnék csak úgy, ha nem gomba, úgysem fog használni. Nem tudom, miért ne lehetne nyálkahártyára használni a Bepanthent, hiszen a betegtájékoztatója is egyértelműen leírja, hogy akár még a méhnyakon is alkalmazható. A fertőtlenítőt tartalmazó Bepanthen Plus azonban valóban nem alkalmas ilyesmire.
2016. okt. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ignis Subdialis ***** válasza:

Igazad van, a sima Bepanthen kenőcsnél nem emeli ezt ki, csak a klórosnál. Viszont egyszer egyszerre vettem hüvelyflóra visszaállító tablettát Bepanthennel és a gyógyszerész rémülten kérdezte, de ugye tudom, hogy a krémet tilos a genitáliákon alkalmazni?!

Canestent nyugodtan használhatsz, azért írtam a Candibene-t, mert ugyanaz az összetételük, csak az utóbbi olcsóbb és azt írtad nincs pénzed. De ha van otthon, az csak jó, remélem már ki is próbáltad. Sokak fejében kizárólag a gombaölő tulajdonsága ismert, de nem ez az egyetlen funkciója, hanem hatékonyan csillapít gyulladást, nyugtatja a nemi szervek érzékeny hámját, ezért nőgyógyászok minden ilyen irritáció esetén javasolják a használatát, de ugyanezt hallottam már férfiaktól is, hogy nem gombafertőzésre, hanem csak simán nyugtató, irritációt csillapító céllal javasoltak nekik klotrimazol tartalmú kenőcsöt, ezt érdemes megjegyezni, mert ha csak azt hiszed, hogy gombaölő, akkor egy jó megoldástól fosztod meg magad a más jellegű panaszoknál!

De idézem a betegtájékoztatóját: "...illetve a nem gombás eredetű bőrgyulladás (eritrazma) kezelésére".

2016. okt. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!