Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anya el akar vinni nogyogyaszh...

Anya el akar vinni nogyogyaszhoz, mit tegyek?

Figyelt kérdés
12 eves vagyok.Sajnos eljott az ideje,hogy elmenjunk a nodokihoz..Eloszor is,nagyon felek a vizsgalattol.Masodszor,nekem nagyon kinos,kellemetlen ez a mesntruacio tema,anyuval sem szeretek beszelni errol,sot..neki kell kihuznia belolem a valaszokat.Es most,anya azt mondta,hogy elkene menni.Na,a kerdesem az,(tobb is van) mit tegyek,ez is kinos kerdes,de lent szoros,es ugy sl lehet menni nodokihoz?(nem kicsit szoros..) 2.Kerdes: Mit fog csinalni?3.Hogyan mondjam meg anyunak,hogy nem akarom h ben legyen?4.Milyen kerdeseket fog felrakni?Elore is koszi!

2016. aug. 26. 22:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Minek kene 12 evesen oda menni, ha nincs betegsegre -pl fertozesre- utalo tuneted? Nem ertem. Mivel szuz vagy, nem fog a huvelyedbe nyulni! Ha nincs semmi panaszod, nagyon korainak tartom en ezt!
2016. aug. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem értem, miért kell nőgyógyászhoz menned. Még nem is hallottam ilyet, hogy ilyen fiatal korban valakit elvigyenek. Szóval ez ez "eljött az ideje" szerintem hatalmas tévedés.
2016. aug. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De van panaszom,tobbet menstrualok,igy verszegeny leszek,es a ket mesntruacio kozt is van barna folyasom,szoval,van panasz.:(
2016. aug. 26. 22:36
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem a nőgyógyász egyetlen kérdést fog feltenni: azt, hogy mi a fenét keresel te ott.

Azért azt ne felejtsd el mondani, hogy még szűz vagy, mert lehet azt fogja hinni, hogy megerőszakoltak, vagy ilyesmi miatt vitt oda anyukád, mivel ilyen korban nem szokták a lányokat nőgyógyászhoz vinni.

2016. aug. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ennyi?Szuz vagyok e?Semmi mast?
2016. aug. 26. 22:40
 6/15 anonim ***** válasza:

Bocs, olvasom, amit közben írtál.

Hááát, nem tudom, hogy egy szűz lányon milyen vizsgálatot szoktak végezni, komolyan.

A szőr miatt ne aggódj. Sokkal több ember szőrös, mint ahányról gondolnád. Én járok uszodába, ott a zuhanyzóban a 15 évestől a 70 évesig mindenkinek szőrös.

Normális vizsgálaton az van, hogy fel kell ülni egy székre, lábakat fel kell rakni egy tartóra, kicsit előrecsúszni. A doki felveszi a kesztyűt, benyúl kézzel. Utána benyúl kacsával, ami egy fém eszköz, nem túl vastag, azzal is néz valamit.

De mondom, nem tudom, hogy nálad is így lesz-e.

Nem kell félni a vizsgálattól, persze kellemetlen, hogy egy vadidegen turkál, de őt nem ez fogja érdekelni, lát naponta 100 p*ncit megszokta már.

Szépen válaszolj a kérdéseire, lehet hogy elküld másmilyen vizsgálatokra is.

2016. aug. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én is hülyeségnek tartom. Ha valakinek nincs panasza bőven elég ha a nemiélet megkezdése előtt vagy azt követő fél évben megnézeti magát. Ha pedig nem él nemi életet akkor is évente elmegy rákszűrésre azután, hogy nagykorú lett.


Neten fent van a vizsgálat menete. Nem sok mindent kérdez: mikor jött meg először, milyen hosszú a ciklusod, rendszeres-e, van e valamilyen panaszod, élsz-e nemi életet (az orvos ezzel nem vádol, nem néz k*rvának de ez egy fontos kérdés és tekintve, hogy vannak veled egy idős kismamák reális is).


Mivel panaszod nincs nem hiszem, hogy az orvos sokat vizsgálgatna. Akár egy hasi ultrahanggal is megúszhatod.

2016. aug. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Jaaaaaaj de jo,koszonom!!!Remelem ez a hasi ultrahang lesz!!Koszonom mindenkinek a valaszat!Nem vagyok meg happy,de jobban vagyok mar!:)
2016. aug. 26. 22:50
 9/15 anonim ***** válasza:

Megkerdezi, hogy mikor menstralsz, hany napig, mikor jott meg eloszor, vannak e fajdalmaid, milyen a folyasod, tehat szine, szaga, allaga? Meghogy szuz vagy e?

Aztan rafekszel a vizsgaloszekre, lesz hely a labaidnak, nyugi. Az orvis lehet hogy egy ujjal megvizsgal, (attol nem szakad at a szuzhartya) ezzel megtapint belulrol. Lehet vesz kenetet. Az annyibol all, hogy egy fulpiszkalohoz hasonlo palcikaval felnyul, amit aztan tovabb vizsgalnak es lesz egy eredmenye.

Noi orvosnal szerintem elviselhetobb a szituacio, de szakmailag ez nem szempont.

A kerdesektol meg ne felj!

2016. aug. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Meg nehany kerdesem lenne.Olvastam olyat,hogy kell vizelet minta,olyankor mit tegyek ha nem kell pisilnem?Es azt,hogy anyu ne legyen bent,azt akkor hogy is tudnam megoldani?
2016. aug. 26. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!