Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha olyan veszedelmes dolog a...

Ha olyan veszedelmes dolog a HPV vírus, akkor a szűréséért mért kérnek el súlyos tízezreket?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen olvasom, hogy a méhnyakrákon kívül szájüreg rákot nyelvrákot és sok más betegség kialakulásában lehet jelentős szerepe ennek a vírusnak, ha tudjuk,hogy ilyen sok betegség nek lehet az oka akkor a szűrésért mér kérnek el 10-20-30e-ket(több helyen azt olvastam h ilyen árakon szűrnek).

Férfiak szűrésére is van lehetőség?



2016. okt. 27. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Te ezt a fizetős dolgot csak feltételezed. Itt olvastam, sok helyen olvastam, stb. Nevezd meg a forrást, aztán kérdezzél...

Egyáltalán van valamilyen problémád, vagy most épp ezt a betegséget szúrtad ki?

2016. okt. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Profit.

Ha egy betegség nagyon gyakori és potenciálisan halálos lehet, óriási bevételt lehet vele generálni.

2016. okt. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert Magyarországon még mindig gyerekcipőben jár a megelőzés. És erről nem csak az állam,az orvostudomány,hanem a betegek is nagy mértékben tehetnek,mert még azokra a szűrővizsgálatokra sem mennek el amik ingyenesek.
2016. okt. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, a nőgyógyászatokon a legtöbb helyen ingyenes, csak el kéne menni rá (a legtöbb embernek itt kezdődik a gond hogy 10évente ha 1x elmegy vagy ennyi se) és kérni kell. A szexuális életet élő emberek 95%-a fertőzött vele, csak nem mindegy melyik válfajával, ugyanis a legtöbbet az immunrendszer legyőzi, de ha pl a partnereket (és magukat is) elküldenék kivizsgálásra óvszer nélküli szex előtt vagy magától eljárna mindenki pl 2 évente akkor sokkal jobb lenne az arány. Engem meg hülyének néznek hogy elmentem magamtól mert elkezdtem a tablettát és megkértem a partneremet is!

Van aki még panasszal se megy el és utána persze erről mélyen hallgat hogy sose látta orvos, helyette viszont senki se tehet semmit a megelőzésért.

Egyébként igen van férfiaknak is, urológusnál lehet érdeklődni hogy ő csinál-e ilyet vagy std szűrésen csinálnak csak az adott helyen. Egyébként értékenként pár ezer ft egy ilyen szűrés állami intézménybe, ráadásul felénk pl a várólista ott szinte pár nap annyira nem járnak az emberek. Magánba persze szép összeget lehet otthagyni :\

2016. okt. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egész szervezés értelmetlen.

A férfiaknak minimum ötezer csak a vizsgálat, a nők tizenévesen kapnak ingyen oltást néhány törzs ellen. Miért lenne motivált a férfi elmenni fizetni a vizsgálatért, ha ő úgyis legtöbbször csak hordozó, néhányuknál jön csak ki szemölcs, de komoly következmények csak nagyon ritkán fordulnak elő náluk? Nem is mennek el, oltásért se fizetnek, de a fertőzést terjesztik.

Ha viszont lenne eszük az illetékeseknek, akkor tizenéves korban a férfi és nő is oltva lenne KÖTELEZŐEN, és az ilyesmi hamar eltűnne. Nem, az túl drága (százezer körül) és megszűnne a nők egyik haláloka, ami nem kifizetődő.

Hát nem teljesen logikus hogy csak a népesség felét oltjuk be egy vírus ellen? A többi így járt.

2016. okt. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!