Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 12 éves vagyok, tampont...

12 éves vagyok, tampont használjak vagy betétet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, bocsi hogy titeket kérdezlek de anyukámmal nem tartjuk a kapcsolatot, nővérem sincs, nagymamámmal semmi ilyesmiről nem szoktunk beszélni és a barátnőimmel is ciki lenne. Ezért ide írok.


Szóval ma kezdtem menstruálni és ezt elmondtam apának, aki lement a boltba és vett nekem egy csomag Always betétet és O.B. tampont. Azt mondta neki mindegy melyiket használom, amelyik kényelmesebb csak vigyázzak a tamponnal hogy nehogy bennmaradjon.


Most betétet raktam be mert a tampont egyelőre nem merem, félek hogy elrontom. Viszont sportolok rendszeresen (heti 4 edzés és egy meccs) és azt hallottam sporthoz jó a betét.


Szerintetek melyiket kellene használnom? És éjszakára elég lesz ma a betét vagy próbáljam meg már most a tampont? Elég rendesen jön a vér, mikor elmegyek wc-re mindig kicserélem és mindig elég nagy folt van a betéten.


Köszönöm szépen előre is a segítséget és bocsánat ha valami butaságot írtam.


12/L


2016. okt. 29. 20:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat a sportos részt elrontottam, azt hallottam hogy ahhoz a tampon jobb.
2016. okt. 29. 20:47
 2/4 anonim ***** válasza:

Annyira aranyos apukád van. Nekem a saját anyámmal nem lehetett így beszélni és nem is vett nekem soha tampont, mondjuk betétet sem.

A sportoláshoz tényleg kényelmesebb a tampon, én annyira sajnálom, hogy tesi órán betétet kellett használnom, ráadásul tornadressz volt kötelező.

Lehet jobb lenne, mini tamponnal próbálkozni, de a normállal is sikerülhet, az is jó. Nagyobb nem fog kelleni. Csere előtt és után is moss kezet. Kb. egy ujjnyira fel kell nyomni, hogy kényelmes legyen. Lehet elsőre nem sikerül, de próbálkozz. Figyelj oda itt is a cserére, de túl gyakran sem szabad, ha csúszik kifele, akkor lehet cserélni, de 8 óránál tovább ne legyen bent.

2016. okt. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Éjszakára jobb lesz a betét szerintem, olyankor alapból kevesebb is van. Ha tampont használsz estére, akkor is be kell tartani a 8 órát. Van tájékoztató az O.B-hoz, olvasd el!
2016. okt. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Betétet használj egyenlőre.
2016. okt. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!