Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 12 éves vagyok és még szűz....

12 éves vagyok és még szűz. Szabad tampont használnom? Mi az a toxikus sokk szindróma?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok és már megjött a menstruációm de nem merek tampont használni, mert félek hogy amikor beteszem a tampont akkor fájni fog.
2008. okt. 4. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szabad használnod és szerintem ezt legjobb ha anyuddal beszélnéd meg.

A toxikus sok szindrómáról meg itt tudtok olvasni : [link]

2008. okt. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
ne felj ... szabad hasznalnod ... en is hasznalom mar regota es most 16 vagyok ... izgultam eloszor de csak addig rosz mig megszokod.Probalkozz eleinte a legkisebbel aztan ha megszoktad valthatsz :)
2008. okt. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Szabad használnod, csak az kérdéses, hogy érdemes -e vagy jó -e neked. Különböző méretekben van, szóval biztos tudsz használni... Csak cserélni kell 3-4 órán bellül, és ez iskolában nem túl jó, mert ha nem tiszta kézzel nyúlsz magadhoz, akkor lehet fertőzésed. A toxiku sokkszindróma a tampon miatt lehet. Úgy veszed magadon észre, hogy rosszul vagy, szédölögsz, magas lázad lesz hirtelen. Ilyenkor azonnal orvoshoz kell fordulni, mert halálozás is lehet a vége.
2008. okt. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
szia! 12éves voltam,amikor megjött,és csak az első menstruációmkor használtam betétet,és mivel kényelmetlen,tisztátlan érzésem volt tőle,váltottam mini tamponra!most 18vagyok és mostmár normált használok:)
2008. okt. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
én az első menstruálcióm óta tampont használok, 12 éves voltam, most 16 vagyok és szerintem sokkal jobb, mint a betét. Először a minivel próbálkozz sztem és fontos h ellazulk mert akkor sokkal könnyebben fel tudod rakni...Vigyázz a higiéniára az a lényeg
2008. okt. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen nyugodtan használhatsz:) Amikor először használtam tampont annyira meg voltam riadva ettől az új szituációtól, hogy nem dugtam fel teljesen és ezért baromira fájt és pár perc múlva kihúztam. És utána hónapok múlva szántam rá magam, hogy újra próbálkozzak és akkor teljes sikerrel jártam:) Hisz ha rendesen feldugod egyáltalán nem fogod érezni. Nekem a legkönyebben úgy ment fel anno, hogy zuhanyozás után, guggoló helyzetben, próbálkozz így és ha rájössz, hogy mennyire jó, akkor utána már más helyzetekben is meg mered csinálni, természetesen mini tamponnal kezdj, nekem később jött meg mint Neked, 14 évesen, most 18 vagyok és már a szüzességem elvesztése előtt is simán felment a narancssárga ob, a super :) Szóval hajrá, és no para!:)
2008. okt. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!