Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha már szültem két gyereket,...

Ha már szültem két gyereket, utána már elmúlik az endometriózis?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert van egy-két tünet, vagyis volt, ami rám illett még terhesség előtt, de mióta szültem, semmilyen tünetem nincs vérzéskor... Tehát nem tudom, hogy volt-e, vagy van-e endometriózisom. Lombikbabák, tehát volt mindenféle kivizsgálás és nem írták rá a papíromra, hogy endometriózisom lett volna, de szóban semmit nem mondtak. Viszont régebben fájt a hasam mikor megjött, meg bélmozgáskor is volt erős hasfájásom, belenyilallás pár másodpercre reggel, mikor éreztem, hogy mennem kell nagy wc-re, de régebben nem gondoltam, hogy ez betegség is lehet. Igazából most lett ennyire ismert ez a betegség. Ha az lett volna, akkor kezelték volna akkor a lombik előtt, nem? Mert 6 és 1 éve szültem, de azóta még a mellem sem fáj vérzés előtt, pedig régebben 1 hétig fájt. Ha terhesség után visszatérnek a tünetek, akkor nekem nem volt ilyen betegségem, nem? Mert 5 év alatt már vissza kellett volna térnie. A hasfájás nem volt olyan erős, mint írják a tünetek között, csak az a baj, hogy van akinél teljesen tünetmentes a dolog, csak akkor derül ki, amikor gyereket akar... UH-on lehetne látni az összenövéseket? Azt mondta a doki, hogy pár visszamaradt tüsző van a petefészkemben, de az nem PCOS, mert nem gyöngyfüzérszerűen vannak és semmilyen tünetem sincs, szőrősség, elhízottság, de annál a betegségnél is írták, hogy van, akinek nincs tünete egyáltalán... Emiatt nem tudom, hogy milyen betegségeim vannak, voltak, mert a PCOS-t viszont ráírták a papíromra anno, de semmit nem kellett szednem és most is azt mondta a doki, hogy csak visszamaradt tüszők, nem kell vele foglalkozni, de közben meg azt olvasni, ha nem kezelik, a folyamatos magas hormonszint később rákot is okozhat...
2016. nov. 2. 10:33
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!