Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elfelejtettem bevenni a...

Elfelejtettem bevenni a fogamzásgátlót, mi a teendő?

Figyelt kérdés

A 3.sorból az elsőt felejtettem el bevenni (24 darabos), a betegtájézkotatónak megfelelően jártam el, pótoltam ma a tegnapi adagot, valamint már a mait is bevettem. Viszont azt nem írja a betegtájékoztató, hogy szükséges-e kiegészítő védekezés. Szerintetek? 1 éve szedek fogamzásgátlót, ez volt az első ilyen alkalom hogy kimaradt..

Valamint szombat este szeretkeztünk a párommal, aznap még bevettem a tablettát. Szerintetek nagy az esélye a terhességnek? A betegtájékoztató szerint védett maradok, ha betartom a leírast, viszont azt nem tudom hogy ezt mennyire befolyásolja a dolgot, hogy hány nap telt el az aktus és a kimaradt tabletta között, nekem ugyanis csupán 1 nap. Aznap még bevettem, tegnap viszont már elfelejtettem..

Szerintetek nagy az esélye a terhességnek?

19/L


2016. nov. 7. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha 1 éve szeded akkor szerintem kizárhatod a terhességet.Nem volt hasmenésed vagy ilyesmi.
2016. nov. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors valaszt, nem volt semmi ilyesmi.

Valamint a betegtajekoztato szerint az elso es az utolso sorbol a "legveszelyesebb" kihagyni, akkor lesz a legnagyobb eselye a terhessegnek. En meg pont a kozeperol hagytam ki, viszont nem a 2.sorbol ami a legkockazatmentesebb, hanem pont atcsusztam a 3.ba.

2016. nov. 7. 18:12
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

"Ha 1 éve szeded akkor szerintem kizárhatod a terhességet.Nem volt hasmenésed vagy ilyesmi."

Teljesen mindegy, hogy hány éve szedi, hogy 1 éve, vagy 10 éve. A mai modern fog. gátlók konkrétan egyetlen nap alatt képesek kiürülni a szervezetből, ergo tök mindegy, hogy ki hány éve szedi, ugyanúgy gondot okoz vagy okozhat egyetlen szem kihagyása.

Ha kérdező a betegtájékoztatónak megfelelően jártál el, akkor nincs gond. Viszont a biztonság kedvéért a következő 1 hétben alkalmazzatok kiegészítő védekezést.

Visszafelé pedig nem számít a kihagyás az aktus nézve, kivéve, ha valaki a szünet után nem folytatja a szedést, mert akkor már a szünetben sem véd. De ha addig szedted rendesen, együtt voltatok és utána maradt ki egy szem a levél alatt, akkor visszafelé nincs gond.

2016. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#1 vagyok.Bocsi,akkor rosszul tudtam.De nem világos akkor ,hogy miért mondja a doki azt ,gyerekvállalás előtt,hogy minimum fél év mire kiürül a szervezetből?
2016. nov. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3 neked is koszi a valaszt!
2016. nov. 7. 21:12
 6/8 anonim ***** válasza:

"De nem világos akkor ,hogy miért mondja a doki azt ,gyerekvállalás előtt,hogy minimum fél év mire kiürül a szervezetből?"

Félreértettél valamit.

Nem az tarthat hónapokig, hogy kiürüljön a szervezetből a fog. gátló, mert mint mondtam, az megtörténhet egy nap alatt is, nem véletlenül gond, ha valaki kihagy egy szemet.

Több hónapig az tarthat el, hogy fog. gátló abbahagyása után újra beinduljon a rendes ciklus. Ezért szokták mondani az orvosok, hogy érdemes megvárni, hogy egyáltalán beindul-e minden a maga útján, megjön-e a menstruáció, stb. De maga a fog. gátló kiürül nagyon hamar.


És köszönöm annak, aki lepontozott, semmi olyan nem írtam, ami ne lenne igaz...

2016. nov. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Köszi a felvilágosítást,most már világos. :) Amúgy én sem értem,hogy miért pontoztak le..Én zöldet nyomtam rád.
2016. nov. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
En meg senkit sem pontoztam eddig, de akkor felpontozlak titeket.:)
2016. nov. 8. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!