Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem vettem be a fogamzásgátlót...

Nem vettem be a fogamzásgátlót két napig - ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Utaztam és elfelejtettem magammal vinni, így két tabletta kimaradt (a 3. hét első 2 napja). Ma reggel meg is jött (vagyis kis mennyiségű vért már érzékeltem), mi ilyenkor a teendő, most már hagyjam erre a hétre a tablettát, vagy a kiesett két naptól függetlenül szedjem tovább?

2015. jún. 25. 08:28
 1/6 A kérdező kommentje:
(egyfázisú a gyógyszerem)
2015. jún. 25. 08:52
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
olvasd el a betegtájékoztatót
2015. jún. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vedd elő a mellékelt betegtájékoztatót. Abban le van írva minden... nem tudom, miért egyszerűbb várni, hogy más oldja meg helyetted, főleg, hogy nem írtál konkrét gyógyszert se. Ha nincs meg, keresd meg neten, minden gyógyszerhez meg lehet találni. 3. héten általában szünet nélkül kell továbbszedni, és nagyon nem kéne késlekedni, szóval remélem már rég beszedted, ahogy kell.

Én a helyetekben egy ideig inkább használnék kiegészítő védekezést is, az a biztos. És ha éltél szexuális életet az elmúlt héten, akkor van okod aggódni még így is - persze kicsi az esélye a teherbeesésnek, de nem kizárható, úgyhogy figyelj oda erre is.

2015. jún. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Belara a gyógyszer, és távkapcsolatban élek és nincs félnivalóm. Elsősorban az érdekel, hogy ez a vérzés most már le fog menni a szokásos módon akkor is, ha szedem tovább a tablettát, vagy mire számítsak.

(Tudtommal ha nem szedem most tovább, akkor egy héttel előrébb hoztam a menstruációmat, ami szintén nem a világ vége)

2015. jún. 25. 12:05
 5/6 anonim ***** válasza:

tessék, megkerestem helyetted

- Ha elfelejtette bevenni a Belara-t

- Ha elfelejtette a szokásos időben bevenni a tablettát, akkor legkésőbb a következő 12 órán belül be kell vennie. Ebben az esetben nincs szükség kiegészítő fogamzásgátlási eljárásra, és a szokásos módon folytathatja a tabletta szedését.

- Ha a kihagyott idő több mint 12 óra, akkor a Belara fogamzásgátló hatása már nem biztos. Ebben az esetben vegye be azonnal az elfelejtett tablettát, és folytassa a Belara szedését a szokásos módon. Így akár az is előfordulhat, hogy egy nap alatt két tablettát kell bevennie. Ilyen esetben a következő hét napon át kiegészítő mechanikus fogamzásgátlási eljárást (pl. gumióvszert) kell alkalmaznia. Ha ezen hét napos időszak alatt elfogyna az éppen használt cikluscsomag, akkor azonnal kezdje el szedni a tablettát a következő Belara cikluscsomagból, azaz nem szabad szünetet tartania a két csomag között (hétnapos szabály). Valószínűleg nem lesz normális megvonásos vérzése, amíg a következő csomag tabletta el nem fogyott. De az új csomag szedése közben fokozódhat az áttöréses vérzés vagy a pecsételő vérzés.

- Minél több tablettát felejtett el bevenni, annál nagyobb annak a kockázata, hogy a terhesség elleni védelem lecsökken. Amennyiben az első héten felejtett el egy vagy több tablettát bevenni, és nemi aktusa volt az elmulasztás előtti héten, akkor tisztában kell lennie azzal, hogy a terhesség kockázata fennáll. Ugyanez vonatkozik arra is, ha megfeledkezett egy vagy több tablettáról, és nem jön meg a vérzése a következő tablettamentes időszakban. Ezekben az esetekben forduljon orvosához.

- Ha késleltetni akarja a menstruációját

- Még ha nem is ajánlott, azzal, hogy a tablettamentes időszak helyett közvetlenül folytatja a következő Belara cikluscsomagot, lehetséges a menstruációjának (megvonásos vérzés) a késleltetése egészen a második levél végéig. A második cikluscsomag szedése során előfordulhat pecsételő vérzés (vércseppek vagy vérfoltok) vagy áttöréses vérzés. A következő szokásos hétnapos tablettamentes időszak után folytassa a soron következő cikluscsomag szedését.

- Kérhet tanácsot kezelőorvosától mielőtt a menstruációja késleltetése mellett döntene.

- Ha meg akarja változtatni a menstruációja első napját

- Hogyha az előírások szerint szedi a tablettáját, akkor a menstruációja/megvonásos vérzése a tablettamentes héten kezdődik. Amennyiben megváltoztatná ezt a napot, akkor megrövidítheti a tablettamentes időszakot (de soha nem hosszabbíthatja meg!). Például, ha a tablettamentes időszak pénteken kezdődik, és keddre (három nappal korábbra) kívánja változtatni, akkor a szokásosnál három nappal korábban el kell kezdenie az új cikluscsomag szedését. Ha nagyon lerövidíti a tablettamentes időszakot (pl. három vagy annál kevesebb napra), akkor lehet, hogy egyáltalán nem lesz vérzése ezen tablettamentes időszak alatt. Utána pecsételő vérzést (vércseppeket vagy vérfoltokat) vagy áttöréses vérzést tapasztalhat.

- Amennyiben nem biztos benne miként járjon el, kérjen tanácsot orvosától.

2015. jún. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ebből a "Valószínűleg nem lesz normális megvonásos vérzése, amíg a következő csomag tabletta el nem fogyott." rész az, ami ide vonatkozott, és mivel az esetemre már most nem érvényes, mert a megvonásos vérzés megindult, ezért bátorkodtam a kérdést kiírni.
2015. jún. 25. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!