Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után KÖZVETLENÜL (1 hónappal utána) milyen mellékhatásokat tapasztaltál?

Figyelt kérdés

Októberben hagytam abba a fogamzásgátló szedését. Kb. 2,5 – 3 évig szedtem Yasminelle-t. Szabályosan álltam le vele, tehát bevettem az összes tablettát a levélből. Most a 30. napnál tartok és még nem jött meg.


Nekem ilyen tüneteim vannak: sokkal gyorsabban zsírosodik a hajam és az arcbőröm, enyhén korpásodik a fejbőröm. A hangulatom borzasztó, sokkal ingerültebb vagyok, mint korábban. És ami a legrosszabb, hogy úgy érzem híztam. A mérleg nem mutat jelentős változást, de a ruháimon érzem és a közérzetem sem jó. Az alhasam fel van puffadva és szerintem csípőtájékra jött fel felesleg.


Azóta a netet bújom és már mindenféle rémtörténettel találkoztam, hogy 1 hónap alatt 15 kg-t hízott valaki és hasonlók. Szóval most rettegek, hogy meg fogok hízni vagy hogy tönkrevágta a bogyó a pajzsmirigyemet.


Holnap megyek a nőgyógyászhoz.


Ti miket tapasztaltatok?


2016. nov. 15. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Én fél éve hagytam abba a gyógyszert. A ciklusom kicsit felborult, de már kezd helyreállni, illetve ahol korábban a fogamzásgátlótól pihék nőttek, ott most újra sötétebb szőr nő (pl a lábamon is kicsit sötétedett a szőr), de ez amúgy nem feltűnő és nem is zavaró.

Hízni nem a hormonzavartól fogsz, hanem az ételtől amit megeszel. Oda kell figyelni, ennyi.

2016. nov. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ha előtte esetleg nem volt szabályos a menstruáció (vagy ha mégis), érdemes utánanézni a pcos-inzulinrezisztencia-pajzsmirigy hármasnak, mert annak vannak hasonló tünetei. Csak a fogamzásgátló végig elfedi a tüneteket, abbahagyás után jelentkeznek.
2016. nov. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A fogamzásgátló szedése előtt normális volt a menstruációm. Előfordult, hogy késett pár napot, de minden hónapban megjött.

Aztán miután kiírtam a kérdést, megjött most is, szerda reggel. Úgyhogy emiatt nem mentem még el a dokihoz, majd akkor megyek ha elmúlik, hogy meg tudjon vizsgálni.


Szerintetek érdemes vérvizsgálatot kérni? Ha igen, mit szoktak ilyenkor megnézni, hogy minden rendben van-e?

2016. nov. 17. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!