Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van osszefugges a magas...

Van osszefugges a magas Prolaktin szint - cisztak a mellben es hajhullas kozt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az utobbi idoben eszrevettem, hogy kisse jobban hull a hajam a kelletenel. Mar nincs az a suru hajkoronam mint regen volt (32 eves vagyok). Inkabb hajmosaskor hull jobban, illetve akkor ha nem fesulkodok par napig tobb marad a hajkefeben. Van, hogy szinte alig hull, de van olyan nap is amikor siman ki tudok huzni akar 4-5 szalat is egyszerre. Nem tudom eldonteni, hogy ezert kelle aggodjak vagy ez meg normalis.

A mellemben cisztak vannak mar par eve jarok megfigyelesre, ugyanis a doktornom szerint ezzel nem kell egyebet csinalni, csak figyelgetni. Engem viszont nagyon erdekelne, hogyan tudnam megtalalni az okat illetve hogyan tudnek megszabadulni toluk. Neha bal mellemben eros tuszurasszeru nyillalast is erzek, tehat zavaro kezd lenni az egesz helyzet.

A kapcsolat a ketto kozott is erdekel hajhullas-cisztak a mellben. Tudom, hogy petefeszek ciszta eseten lehteseges a hajuhullas. De mi a helyzet mellciszta eseten? Ugyanez a kapcsolat fennalhat?

Megnezettem a TSH-mat illetve a hormonjaimat. A TSH 2.5 ami lehetne alacsonyabb is, a hormonjaim kozul pedig a prolaktinszint a nagyobb: 26.6.

Letezik, hogy mindez a 3 tunet osszefuggne? van koze a magas prolaktinszintnek a cisztakhoz, illetve a hajhullashoz?

Elore is koszonom valaszotokat, megosztott tapasztalataitokat.



2016. nov. 18. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne endokrinológushoz menned ...A prolaktin sok galibát okoz ...ilyen esetben, mint ami nálad van endokrin belgyógyászt javaslom... Nekem hasonló betegségem volt a hajam csomóban hullott az biztos, hogy a magas prolaktin szint miatt van, hogy a mellciszták mitől arról orvost kell megkérdezni...
2016. nov. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt, mindenkepp utanajarok.
2016. nov. 29. 07:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hogy a magas prolaktin szint miatt állandó éhséget tapasztaltál e ?
2016. dec. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!