Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15 éves vagyok és ma van a 6...

BlackerDemon kérdése:

15 éves vagyok és ma van a 6 nap hogy késik a menstruáciom kezdjek aggódni?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, van barátom nem vagyok szűz de mindig védekezünk. Ebbe a hónapba már a mai nap a 6-odik nap hogy késik a menstruáciom. Szokott késni múlthónapba 5-ödik nap jött meg. Kezdjek aggódni?

2016. nov. 20. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Mikor menstruáltál először? Nagyon fiatal vagy még, teljesen természetes, hogy nem rendszeres a vérzésed, és nem ugyanakkor jön meg minden hónapban. Éveknek kell eltelnie ahhoz, hogy beálljon a ciklusod, és megbízhatóan tudd előre, mikor fog megjönni. Ha tényleg felelősségteljesen védekeztek a barátoddal, nem kell aggódnod emiatt.


Amúgy ha minden hónapban késik a menstruációd, akkor az valójában nem késik, csak hosszabb a ciklusod. A vérzésed első napjától kezdve számold a napokat, és amikor a következő vérzésed első napja van, addig tart egy ciklus. Ez mindenkinek más hosszúságú, szóval ne másokból vagy az "alap" 28 napból indulj ki. Ha hónapokon keresztül minden hónapban 5-6 napot "késik" a vérzésed, akkor nem késik, hanem neked ennyivel hosszabb egy-egy ciklusod. :)

2016. nov. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Hogyan védekeztek?
2016. nov. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavakat az első kommentelőnek nagyon jól esett :)



Óvszerrel védekezünk néha még óvszernél is ha a barátom a végén van még akkor is kiveszi mert nagyon vigyázz rám.

2016. nov. 20. 20:45
 4/6 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem az lenne az hogy beteg vagyok 2 napja nagyon fáj a torkom köhögök gyógyszer szedek rá az körze játszik?
2016. nov. 20. 21:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, bizony hogy közrejátszik! Antibiotikumot szedsz? Mert az eléggé tud hatni a hormonháztartásodra. Anyukám elég betegeskedős, akárhányszor antibiotikumot kap, mindig késik a vérzése utána. :)
2016. nov. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kb akkor mikorra várhatnám mert szedek antibiotikumot. Ha kigyógyultam a betegségből akkor?
2016. nov. 21. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!