Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 12 éves vagyok, és pár hónapja...

12 éves vagyok, és pár hónapja jött meg először. Elmondtam néhány barátnőmnek, de még senki nem menstruált, rajtam kívül. Elég bunkóak lettek velem, folyton engem beszélnek ki, és már az egész osztály utál. Miért nem értik meg, hogy nekem megjött?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 30. 15:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként egyáltalán nem irigyellek, én nagyon rosszul éreztem magam mikor először megjött...És még utána hnapokig. Anyumnak is 2 hónappal később "mertem" elmondani, kicsit széyelltem. De most már boldog vagyok ha megjön :)
2010. ápr. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Igaz hogy férfi vagyok, de sok helyen olvastam, hogy a tampon nem olyan jó mint 1 betét. Szóval nem ürülsz ki normálisan, a betétet azért jobb mert ráfolyik, ellenkezőlek a a tamponnal.
2010. ápr. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Boldog vagy ha megjön? Huh én azért ezt nem mondhatnám el magamról.. Nekem is mondja anyám, hogy a tampon nem egészséges, de azért higéniai szempontból talán jobb egy kicsit.
2010. ápr. 30. 15:32
 14/21 anonim ***** válasza:
59%
Hát a betétet ha normális időközönként cseréled, akkor az is higiénikus, de persze a tampon azért jobb, mert ki sem folyik belőled a vér, de a betét is nagyon jól el tudja nyelni a folyadékot. És a tampon cserélésre tényleg nagyon oda kell figyelni, hogy ne legyen bent túl sokáig, mert fertőzések keletkezhetnek...
2010. ápr. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Mert dedosok és féltékenyek rád,hisz ez azt jelenti hogy már nem vagy kislány,nagylány lettél,ivarérett.Ne törödj velük,hát igen ezért is mondják bajban mutatkozik meg milyen is a barát.


Nekem meg 11 évesen jött meg és van akinek még korábban.örülj neki és ne foglalkozz velük,kis hülyék.

2010. ápr. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A betét azért jobb mert néha vannak alvadt vérdarabok amik kitudnak ürülni belőled,míg a tampon esetében nem.Egyébként egyik sem higénikusabb a másiknál valójában,mert mindegyiket cserélni kell és végülis így is úgy is érintkezel a véreddel.


De ne törödj velük,leírom ezt külön.A legtöbb lánynak van hüvely(fehér folyása) folyása,csak azért mert volt aki azt hitte valami baja van,szóval ez normális jelenség,a hüvely tisztulását szolgálja,mini,tisztasági betétet szoktak használni és valakinek minden nap van,állaga,mennyisége eltérő.


Örülj te már nagy lány vagy,nem kellemes,de hát ez van.JObb fejlettnek lenni,mint fejlettlenek.

2010. ápr. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Mielőtt megjött, jó volt a kapcsolatod ezekkel a lányokkal? Biztos, hogy csak a mensid miatt bunkók? Nem írtad, hogy hányadikos vagy, esetleg te vagy a legidősebb az osztályban? A korábban érőket egyfajta "csodabogárnak" képesek tekinteni a többiek, de 12 évesen már nagyon sok lány menstruál. Ha egyidős vagy a többiekkel, akkor nekik is meg fog jönni hamarosan.

Nem annyira jó, hogy a mensit "rossznak" titulálod. Hiszen azt jelenti, hogy a szervezeted felkészült, képes vagy gyermeket hordani szíved alatt, életet adni. Ez inkább egy csoda, nem szörnyűség.

Én nagyon boldog voltam, amikor először megjött. Pont apánál nyaraltam. Neki akkor persze nem mertem szólni, de végig kuncogtam magamban, hogy nem is tudja, hogy már nő vagyok.

Tampont nem szabad rendszeresen használni. Nem is arra lett kitalálva. A te korodban még jóval egyszerűbb és higiénikusabb a betét. Lehet kapni nedves törlőkendőt, amit minden wc után használhatsz és sokkal tisztábbnak érzed magad utána. Ne zavarjon, hogy folyik belőled, teljesen természetes. Szépen kitisztul ilyenkor a tested, nincs ezzel semmi baj.

2010. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ezt nem gondoltam volna, hogy azok a lányok akik még nem menstruálnak, bunkók azokkal akik már igen. Mondd el nekik, hogy a menstruáció már 9 éves korban is normális, de van olyan is akiknek csak 16 évesen jön meg.
2010. máj. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nálunk pont az lett a "menőcsaj" akinek megjött, így utólag visszanézve elég vicces, nyugi majd nekik is megjön hamarosan, akkor rájönnek, hogy ebben semmi ciki sincs, én például már nagyon vártam anno, hogy megjöjjön, eleinte még örültem is neki.

Amúgy fehér folyása szerintem minden nőnek van minden nap, ez nem betegség teljesen normális, a ciklustól függ, hogy mikor milyen állagú, és a mennyiség, ez ugyanolyan testválladék mint a nyál. Akkor betegség, ha bűzös, sárga-zöld stb...

22N

2010. máj. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Jaj, kérlek, ne foglalkozz ezekkel a kisgyerekekkel:D Igaz, hogy nem nehéz, mert engem azért cikiznek, mert külföldön lakom, ahol általában az embereknek barna szemük, barna hajuk, barnább bőrük van, nekem meg hófehér a bőröm, zöld szemem és világos barna hajam van (mivel apum a magyar és rá hasonlítok inkább:D). Rám is féltékenyek. De a fiúknak nem baj, szinte csak velük szoktam beszélgetni (ez mégjobban betesz nekikXD). Na, a lényeg, hogy én egy jót röhögök szinte rajtuk, ezért is vagyok ilyen vidám:D:D Válaszra válaszolva (xD), röhögd ki őket!! De komolyan! Minden apróságon mosolyogj és röhögj (ha bántanak)!:D Amúgy csak 3 éve lakom itt, és az, hogy beszélek fiúkkal nem jelenti azt, hogy kva vagyok, 13 éves leszek júniusban, nem volt még barátom, szűz is vagyok.xD


Szia(sztok)!:)

2010. máj. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!