Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Probléma lehet, ha ilyen volt...

Probléma lehet, ha ilyen volt a megvonásos vérzésem?

Figyelt kérdés

Októberben volt egy terhességi parám, aztán október 21-én megjött, és az összes tesztem negatív lett, a menstruációm 3. napján pedig elkezdtem fogamzásgátlót szedni. A fogamzásgátló ideje alatt visszamentem az orvosomhoz, aki megultrahangozott, hogy 100%-ig biztos legyek benne, hogy nem vagyok terhes. A tabletta szedése alatt jelentkezett áttöréses vérzés, volt, hogy elég erős volt, de a doki azt mondta, hogy az első levél tablettánál ez normális, így tiltakozik a szervezetem a hormonok ellen. A tablettát 12-én, szombaton fejeztem be, ezt követően 16-án, szerdán megjött a megvonásos vérzésem, viszont csak 1-2 óráig volt erősebb, darabos, azt követően rózsaszínes lett, és a következő két napban ugyanúgy rózsaszínes volt, szombaton pedig már nem is volt semmilyen jellegű vérzésem. Ez normális az első levélnél, vagy még mindig elképzelhető, hogy terhes vagyok?

Egyébként 20-án elkezdtem a második levél tablettát, illetve a szünet hetében csináltam még egy terhességi tesztet, meg a héten még egyet, azok is negatívak lettek, de még mindig félek.



2016. nov. 30. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Furcsa, nálam a megvonásos vérzés is olyan volt, mint egy sima menstruáció, csak nem tartott olyan sokáig. De ha ennyi negatív teszted van, csak nem lehetsz terhes. Szerintem inkább az a gond, hogy még új neked a gyógyszer. Ha a második vérzés is ilyen furcsa, akkor lehet agyalni, mi a gond.

20L

2016. nov. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem a normális vérzésem alapból eléggé erős, darabos az első két napban, utána már kicsit kevesebb, de még mindig elég erős, és az utolsó két napban már csak ilyen barnás vérezgetés van, ráadásul nagyon görcsölök alatta. Ha a fogamzásgátló miatt enyhébb lenne a vérzésem, az éppen emiatt nem lenne baj, de eléggé be vagyok parázva még mindig.
2016. nov. 30. 10:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Normális,hogy fogamzásgátló szedése mellett nagy mértékben csökkenhet a vérzés és a vérzéses napok száma is.
2016. nov. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
És igen,sokszor nem csak a fogamzásgátló hatása,hanem amiatt is adják,hogy megelőzzék a görcsöket és a bő vérzést.
2016. nov. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Akkor a terhességet teljesen kizárhatom, ugye? Csak mert most észrevettem egy nagyon halvány, egyenes csíkot a köldököm alatt (mint a linea nigra, csak világosabb), és félek, hogy mi van, ha ez a terhesség jele. :( Lehet, a legjobb az lesz, ha visszamegyek az orvoshoz, bár szerintem már hülyének fog nézni...
2016. nov. 30. 15:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj el,hogy megnyugodj,de sorozatos negatív teszt a tabletta mellett szinte biztosan kizárja a terhességet.
2016. nov. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!