Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzasgatlo eros gorcsok?

Fogamzasgatlo eros gorcsok?

Figyelt kérdés

Laktoz erzekeny vagyok kiskorom ota, egy jo ideje teljes tejmentes dietara fogtak mert a laktoz mentes etelektol is iszonyat fajdalmaim lettek.

Elkezdtem fogamzasgatlot szedni eros menstruacios gorcsok miatt. Evek ota szenvedtem tole egyszer mar probaltunk 14 evesen fogamzasgatlot de rosszul voltam tole igy abba maradt. Az orvos Mistralt irt fel, amiben ugye van laktoz monohidrat. Vasarnap kezdtem el szedni kedd ota pedig eros hasi gorcseim vannak jobb oldalt es a hasam aljanal a mehemnel. Mondtam az orvosnak hogy erzekeny vagyok, de azt mondta a gyogyszerek 95%ban laktoz van szoval nem igazan valogathatok. A kerdesem lenyegeben annyi hogy ez a gyogyszer teszi, ha igen akkor ajanlott az abba hagyasa vagy esetleg varjak hatha hozza szokik a szervezetem? Valaki ha volt mar hasonlo helyzetben es ha adna valami tanacsot nagyon megkoszonnem.



2016. dec. 8. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a hasi görcsök miatt biztos nem szedném, ha ilyen tüneteket vált ki. :/ Viszont ha nem akarsz nagyon bekavarni a hormonjaidba, az első levelet szedd végig, csak ne kezdd el a másodikat. Bár én nem vagyok orvos, de így látom logikusnak. Azért kérd ki a doki véleményét. Jobbulást!

20L

2016. dec. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A laktóz tartalmú gyógyszereknek valóban lehet ilyen mellékhatása laktózérzékenyekre. Az első havi adagot már szedd be,ahogy az első írta, aztán menj el a nőgyógyászhot,mert nem csak tablettával van már hormonális fogamzásgátlás. A Te esetedben jó lehet a hüvelygyűrű,ami laktózmentes és havonta 1x kell cserélned. Vagy a hormonális spirál,de az egy összegben drága.
2016. dec. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A laktóz miatt valóban beszélj a dokival, mert a tablettában sok van és okozhat emiatt felszívódási gondot is szóval védekezzetek is másképp addig! A hasfájás már önmagában nem jó jel, bár nekem a gyűrűnél az első hónap alatt volt de nem erős!

Ez esetben a hüvelygyűrű, hormonos spirál, tapasz jöhet szóba ami szintén megbízható! Nekem gyűrűm van pl szintén laktózgondok miatt (puffadás, gyomorfájdalom).

2016. dec. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat!:) az orvos igazabol tudja hogy laktoz erzekeny vagyok, de azzal "nyugtatott" hogy sok hasonlo paciense van es nekik semmi bajuk ettol, ezekszerint sajnos en kivetelt kepezek. Eleinte a huvely gyurut ajanlotta, de mikor mondtam neki hogy az eros menzesz fajdalmak miatt kell akkor azt mondta erre csak a fogamzasgatlo jo.

Megegyszer nagyon koszonom!:)

2016. dec. 8. 20:40
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Van aki abszolút nem bírja, persze lehet kísérletezni de a bélbolyhokat nem érzed hogy mit csinálnak, felszívódással mi történik.


Mondjuk azt meg kell cáfoljam hogy a gyűrű nem jó görcsökre, erős menzire, mert nekem is az volt, de tabletta mellett pl alig változott valamit, a görcsös napok csökkentek le 2re, de a mennyiség maradt 6 nap, ebből 4 nagyon erős, most a gyűrűvel 5 nap az egész, 2 közepesen erősebb nap, a többi normál-mini tamponos, 1 görcsösebb nap van benne.

Mondjuk erre elvileg a legjobb a hormonos spirál (görcsök és erős vérzés)! Csak nem szeretik ajánlani az alternatív dolgokat, ugyanis a gyógyszernél kapnak ezt azt az eladásért :\

2016. dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!