Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Korán kezdtem el szedni a...

Korán kezdtem el szedni a fogamzásgátlót? Lehet ebből baj?

Figyelt kérdés
A menzeszemnek kb 31 napra kellene megjönnie tegnap. Kis pecsételő vérzésem volt is, ezért bevettem az első fogamzásgátló bogyót. (Most kezdtem szedni, ahogy a leírasban volt.) De aggódom mert nem vártam meg a "rendes" hasfájós, erős vérzést. És ma egyáltalán nincs menzeszem. Korán kezdtem szedni? Vagy a pecsételés is mensinek számit? Baj lehet ebből?

2016. dec. 8. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lesz baj, szedd rendesen tovabb!
2016. dec. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
51%
Dehogyis. Akármikor ellehet kezdeni szedni. Annyi a különbség, hogy ha menzesz első napján elkezded szedni, akkor onnantól kezdve véd is. Viszont ha menzesztől függetlenül kezded el bevenni, akkor meg kell várni a következő menzeszed.
2016. dec. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha ez most nem mensi, akkor igazából feleslegesen kezdted el, mert így nem véd az első hónapban, ergo egy egész levél pocsékba megy. De ezt előre sajnos nem tudhattad. :/ Az első megvonásos vérzést várd meg, addig használjatok gumit. Utána már garantáltan mehet nélküle. Arra figyelj, hogy mindig azonos időben szedd. És ha hánysz/hasmenésed van/ antibiotikumot szedsz, kiegészítő védekezés kell alatta, és minimum utána egy hétig!

20L

2016. dec. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!