Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első fogamzásgátló tablettám,...

Első fogamzásgátló tablettám, mikortól lehet gumi nélkül és előtte azért milyen vizsgálatot lenne érdemes csináltatni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, placebosat tablettát kaptam, most fogyott el az első hónap. Főleg a menstruációs problémák miatt szerettem volna, meg is jött rendesen végre, nem volt vele probléma. De párom természetesen jött is a kérdéssel, mi lenne ha gumi nélkül?:D Tipikus, de igazából, benne vagyok, de csak vizsgálatok után. Viszont vannak kérdéseim, először is, én a mensim utolsó napján kezdtem el a tabit, azt mondta az orvos nyugodtam szedjem. Bár mindenhol azt olvastam, hogy az a mensi első napján érdemes elkezdeni. Védett vagyok már, vagy várjak még a kövi hónapig? A másik. A vizsgálatok. Milyen vizsgálatra érdemes elmenni? Szoktam évi nőgyógyászhoz járni, de ezen kívül hova kéne még? És a páromnak? Én megmondtam neki, hogy nem merem vizsgálatok nélkül, lehet zizi vagyok, de félek ilyenektől, hogy bármi bajunk is essen. Viszont a párom azért húzta a száját, hogy nem akar mindenféle cuccnak alávetni magát... De azért beszélnék vele, mert enélkül akkor se merem.

Válaszokat előre is köszönöm!



2016. dec. 8. 15:46
 1/2 anonim ***** válasza:
68%

El lehet kezdeni később az 5.napig, nekem pl a dokim direkt így kérte mert hajlamos vagyok a közti vérzésekre, így viszont ezt elkerültük. Ebben az esetben a 2.levél első szemétől már tuti védett vagy!


Egyébként teljesen érthető a kérésed a párod felé, ne engedd hogy kibújjon alóla (sok pasi szereti a szexet de a vele járó felelősséget már nem!) , igenis menjen el ha már volt mással szexuális kapcsolata, főleg ha gumi nélkül! STD vizsgálatot a bőr és nemibeteggondozóban lehet kérni, 5000Ft körüli összeg és mindenre megnéznek amire érdemes (ha mondod hogy emiatt szeretnéd mert elhagyjátok a gumit ajánlani fogják hogy mit jó megnézetni) vérvétel, szájtörlet, hüvelyi minta.

2016. dec. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Letelt az egy hónap, így már lehet gumi nélkül szexelni. Semmi vizsgálat nem kell. Évente menj rákszűrésre. Ha valami fertőzésed van, a párodat is kezelni kell (bár ez gumival is alap). Úgy ennyi.

20L

2016. dec. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!