Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő hüvelygomba,...

Visszatérő hüvelygomba, vélemények?

Figyelt kérdés

Sorstársaim segítő véleményét szeretném kikérni.

Visszatérő hüvelygombám van, melyet az alábbi módokon kezeltem már: használtam Canesten kombit, jódos irrigálást, valamint glicerines bórax oldatot is (ez használt talán a leggyorsabban és legjobban), még sós ülőfürdővel is próbálkoztam. A legtöbb esetben hüvelyflóra visszaállítás érdekében tejsavas irrigálást végeztem. Mivel minden próbálkozást követően a menzeszem után kiújult a betegség, 2 hétig Betadine hüvelykúppal próbálkoztam, majd Idelyn hüvelykúpot haszáltam a hüvelyflórámra. A mensturációm után sajnos megint visszatért a gomba, ezért nőgyógyászhoz fordultam, aki Macmiror Complex hüvelykapszulát írt fel. A használatot követően elmúlt a gondom, a menstruáció után sem jött újra elő, és úgy tűnt, a hüvelyflórám is rendben van. A párommal való együttlét utáni 5. napon azonban ismét viszkető érzést éreztem (óvszerrel védekeztünk minden esetben, ezért kizárt a ping-pong effektus).

Az előfordulhat, hogy a rendszeres gyógyszeres kezelés miatt annyira meggyengült a hüvelyflórám, hogy az együttlét alatt felsértette a hámréteget, amit könnyebben megtámadott a szervezetben amúgy is természetes módon jelenlévő candida gomba?

Értetlenül állok, miért újul ki mindig a betegség. Nem találok már magyarázatot.

Ha valakinek hasonló gondja volt, hogy múlt el? Kihez forduljak? Mit csináljak? Lassan megkeseríti a szexuális életem is.

Olvastam a candida diétáról, graipfruit cseppekről, ezüst kolloidról. Kiváncsi lennék, mi ezekről a véleményetek!



2016. dec. 10. 00:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

A gyógyszeres kezeléstől simán lehet, hogy a hüvelyflórád szétesett. Antibiotikum mellett probiotikumot kell szedned, hogy rendben legyen. Saját tapasztalat.

Szinten saját tapasztalat, ha kevés vitamint fogyasztasz, ugyancsak gyengül a hüvelyflóra.

Én nagyon sok évig különböző fogamzásgátló gyógyszereket szedtem, és a sokadik után jöttem rá, hogy az ilyen típusú problémáim ezért vannak.

Kb. 6 éve nem szedek hormont, azóta nem is jött elő. :)

Remélem, tudtam segíteni!

2016. dec. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A szájon át szedhető probiotikum CSAK A BELEKBEN LÉVŐ JÓTÉKONY BAKTRÉIUMOKAT PÓTOLJA
2016. dec. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! A hüvelygombát mindig kimutatták a kenetből? Vagy csak a panaszaid miatt gondolod,hogy az újul ki?
2016. dec. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Cukrot néztek neked? Az is okozhatja h mjndig visszater a gomba
2016. dec. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia! En is szenvedtem tőle, eleg sok ideig!

Rengeteg kupot kaptam, gyógynövényes cuccokat is használtam, irrigáltam cickafarkteával, ezustkolloiddal!

Egy hétig helyre jöttem, utána megint visszajott!

5 nőgyógyásznal voltam, senki nem tudott kigyogyitani belőle! Aztan végül eljutottam Győrbe, Szalai László doktor úrhoz, és ő adott olyan gyógyszert amit a párommal együtt kell szednünk! 3 hónapja tünetmentes vagyok!

2016. dec. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Látom sokan vagyunk ebben a cipőben.

Fogamzásgátlót évek óta nem szedek, szóval attól nem lehet. Én is úgy tudom, hogy a szájon át szedhető probiotikum csak a bélflórát állítja helyre, ezért használtam idelynt, vagy tejsavas irrigálást, ami a hüvelyflórát állítja helyre.

Amikor nőgyógyásznál voltam, a pár hónappal azelőtti rákszűrésem kenetéből mutattak ki gombát és baktériumot is, és arra kaptam a Macmiror complex hüvelykúpot. A többi esetben sajnos nem tudtam nőgyógyászhoz eljutni, ezért a tünetek alapján kezeltem magam. Sajnos már felismerem, ha gombám van.

Egyébként ha elmegyek nőgyógyászati vizsgálatra, mert beteg vagyok, nem szokott kenetet venni az orvos, csak ránéz, és elmondja a tüneteim alapján, hogy mi bajom van, és ír egy gyógyszer, amitől rendbe is jövök egy ideig. Egyébként úgy gondolom, mire megérkezne a kenet eredménye, már ki is kezelném magam a kapott gyógyszerrel.

Cukrot nem néztek. Gondolod, hogy érdemes lenne kérnem egy vizsgálatot rá?


Kedves utolsó válaszoló! Meg tudnád mondani, mi volt a gyógyszer, amit kaptatok? Vagy a hatóanyagát? Köszönöm!

2016. dec. 11. 16:57
 7/12 anonim ***** válasza:
Nme tudom,hogy az utolsó válaszoló itt lesz-e még,de gombásodásra szájon át a Diflucant (ez az eredeti gyógyszer neve), vagy valamelyik generikumát szokták adni - Mycosist,Fluconazole,Dermyc. És ha a partneredet még nem kezelték,akkor a legjobb lenne egyszerre,együtt elmenni az orvoshoz. Ha a nőgyógyász nem foglakozik vele,akkor a bőrgyógyászatra. Ott bevett szokás az,hogy mindig együtt kezelik a partnereket és mindkettőt meg is vizsgálják.
2016. dec. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Igen, a Mycosyst szedem :)

2016. dec. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Természetesen én is gondoltam a partnerem kezelésére, ezért megkértem, h menjen el a bőrgyógyászhoz, ahol megvizsgálták, vettek kenetet (férfiaknál nem tudom igy hivják-e), amiből kimutatták, hogy neki nincs semmi baja. Minden alkalommal óvszerrel védekezünk, ezért ez nem meglepő eredmény.

Kedves utolsó, még most is szeded? 3 hónapja folyamatosan??

2016. dec. 17. 19:02
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is Micosys-et szedek.... amúgy éppen 30 éve kínlódok folyamatosan. Egyszerűen reménytelen.
2016. dec. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!