Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abbahagyhatom a fogamzásgátló...

Abbahagyhatom a fogamzásgátló szedését "csak úgy"?

Figyelt kérdés

Kb 15 hónapja Jangee-t szedek, és azon a héten, amikor nem kell beszednem a tablettát, nagyon szokott fájni a fejem, most már hányingerem is volt (amikor elkezdtem szedni, akkor is volt tőle, de az már elmúlt). Egy ideig nem tűnt fel, hogy amiatt fájt, mert közben is volt fejfájásom (kiderült, hogy vashiányos is vagyok, de egy ideje már szedem a vastablettát, így a fogamzásgátló tablettás időszakban nem fáj a fejem, csak a tablettamentesben), de mostanában elkezdtem felírni, hogy mikor fáj a fejem, és szinte csak ilyenkor, de ekkor erősen. Ráadásul a hasam is fáj, amikor megjön, de előtte sosem fájt.

Lehet valami negatív következménye? Később szeretnék valami más kipróbálni, nem szeretnénk még gyereket.


2016. dec. 10. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet. Szerintem menj és beszéld meg az orvossal. Valószínű, hogy váltani kell, de hogy és mire azt ő mondja meg, nem lehet össze-vissza bombázni a szervezeted hormonnal. Legjobb lenne ha gumi lenne, amíg nem akartok gyereket.
2016. dec. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Abba. Én a tabletta mentes időszakot vártam meg, utánna nem kezdtem el szedni és ennyi. Rendesen megjött így, nem borult fel a hormonhaztartasom.
2016. dec. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2. Vagyok! Én is elmentem az orvoshoz, hogy nem akarom tovább szedni, van e valami teendőm. Nem volt, úgyhogy ha akarsz elmehetsz, de nem fog történni semmi.
2016. dec. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%

Ha úgy döntesz, hogy nem akarod tovább szedni, akkor nyugodtan abbahagyhatod bármikor, de ne ciklus közben, hanem az adott levelet szedd be végig, hogy ne kavard össze a ciklusod.

Ha utána másmilyet akarsz szedni, akkor viszont még most beszéld meg az orvosoddal, és akár már a következő ciklusban szedheted az újat. De egyébként én sem vagyok híve a hormonális fogamzásgátlásnak, nagyon természetellenes dolgot művel a szervezettel.

Nézegesd meg ezt:

[link]

Hány éves vagy? Mielőtt tablettát szedtél, mennyire voltak szabályosak a ciklusaid?

2016. dec. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!