Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Emelkedett MCHC érték és CHCM...

Emelkedett MCHC érték és CHCM értéket mi okoza vagy milyen betegség tünete ez?

Figyelt kérdés
2016. dec. 12. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Felejtsd el. Ezek nem mért, hanem számított értékek. A laborautomatákba mindenféle csipeket tesznek, amelyek a közvetlen vizsgálati eredményekkel mindenféle matematikai számításokat végeznek és a számítási eredményeket jelzik ki. Ha a tényleges mérési adatokban valami kis elcsúszás van, akkor egy ilyen matematikai művelet felnagyítja a bolhát elefánttá. Az MCHC például annak a rövidítése, hogy mean cellular haemoglobin concentration, azaz átlagos vörösvérsejt hemoglobin koncentráció, Azaz az automata megméri a vörösvérsejt számot, megméri a hemoglobin tartalmat, majd a hemoglobin koncentrációt elosztja a vörösvérsejt számmal. Ha bármilyen betegséged lenne, az más paraméterek eltérésében is megnyilvánulna.
2016. dec. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem folyton emelkedettek, de semmi jelentősége, voltam csomó dokinál (nem emiatt, de megkérdeztem mindnél kb) és mondták hogy ezek nem számítanak semminek, ott a + de egyedi a dolog ráadásul, tünet is kéne, ha több 100-1000X-os lenne az eltérés akkor gond, de fehérvérsejtnél is pár ezres eltérés (pl 11000 a max és 15000lett) nem gond, tehát kis eltéréssel nem kell foglalkozni és más érték is kell mellé hogy bajos legyen.
2016. dec. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!