Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan hogy egy párbesz...

Létezik olyan hogy egy párbeszédet teljesen félrehallok és félre értek, tisztán, érthetően, és teljesen valóságosként fogom fel? És ha igen milyen betegséghez köthető?

Figyelt kérdés
A történet annyi hogy két barátom beszélgetett tőlem nem olyan messze, nem akartam hallgatózni de felfigyeltem h olyan dolgokat mondanak ami rám és egy másik barátomhoz köthető és hát enyhén kifejezve nem voltak szép dolgok. És még aznap előfordult velem még egy hasonló szituáció ugyanazon személyekkel az esettel kapcsolatban. Rá 2 napra felhoztam egyiküknek mert benne megbízom és hátha tud értelmes választ adni rá mert ki nem nézem belőle, erre ő nem is értette és azt állítja h ezek meg sem történtek nem akartam neki elhinni de láttam rajta h fáj és bántja a dolog hogy ilyeneket feltételezzek róla annyira rossz lett a kapcsolatunk h azóta nem is beszéltünk. De ő nekem fontos szinte már mániákusan. Nem lenne meglepő ha valami betegség vagy lelki dolog következménye. Sokat szoktam depizni pár hónapja olyan szitü volt h már pszichológuson kellett gondolkodnom, van amikor teljesen elfáradok pszichésen és alig bírom kipihenni magam közbe pedig alig csináltam valami megterhelőt, és képes vagyok minden apró dolgon stresszelni annak is aminek semmi értelme!! Kérem csak az válaszoljon aki normális véleménnyel rendelkezik pls!!

2015. aug. 19. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:
ha depis vagy meg, pszichés okokból könnyen fáradsz,( ami egyébként velejárója annak, hogy állandóan stresszelsz, így az agyad sose tud lelazulni, sose tudod kipihenni magad, így állandóan fáradt vagy) , az még messze távol van attól, hogy pszichotikus légy . Mielőtt elkezdenél ezen kattogni, és teljesen ráparázni arra hogy nem vagy normális, próbáld meg racionálisan átgondolni a dolgokat. Legkézenfekvőbb, hogy a barátod nem is annyira a barátod, és simán szembe hazudott. Volt ilyen nekem is, barátnőm simán letagadta, hogy ő ilyet aztán az életben soha és én mit képzelek. Még én éreztem hülyén magam, aztán később kiderült, hogy dehogynem mondta amit mondott. Az , hogy nem beszél veled azóta, az nem csak annak lehet a jele, hogy neki fáj, hogy ezt feltételezted, hanem annak is hogy lebukott, inkább kerül,mert az a legkönnyebb védekezés . Kiszáll a sztoriból mintha így meg se történt volna, nem kell szembenéznie vele. Én első körben inkább ezeken gondolkodnék el, aztán megfigyelném magam, hogy azóta , másokkal, más szituációban előfordul-e velem ilyen. Ha nem , akkor tiszta sor,nincs velem gond, ha igen, megfigyelném mikor fordul elő, és hogyan .Amúgy hallucinálni pl nem csak pszichózistól lehet, hanem a krónikus alváshiánytól is. Ha több napig nem alszol, vagy hosszabb ideig sosem vagy mélyalvásban, simán produkál furcsa dolgokat az agy. Hallhatsz és akár láthatsz is furcsa dolgokat. No, szóval először ilyesmiket gondolj át mielőtt még azon kezdenél el parázni, hogy teljesen megzakkantál
2015. aug. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsaid :))
2015. aug. 19. 13:53
 3/4 anonim ***** válasza:
ha van még valami, nyugodtan írj , szivesen válaszolok, és remélem , hogy segít
2015. aug. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez igaz lehet. Külföldön jártam iskolába egy évig, és előfordult, hogy hirtelen egy egész mondatot magyarul hallottam egy helybeli gyerektől. Teljesen érthető és a helyzethez is illő mondat volt, de nyilván nem mondhatta úgy.
2015. aug. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!