Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygyulladás - iszonyatosan...

Hüvelygyulladás - iszonyatosan fáj, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónapja picit viszketett ott lent, elmentem nőgyógyászhoz, vett kenetet, amiből kiderült, hogy candidám van. Felírt egy szájon át használandó tablettát és 3 napra hüvelykúpot, ezektől nagyjából el is múltak a tünetek.


Viszont menzesz alatt úgy éreztem, hogy elkezdett kiújulni a dolog, amin gondolom nem segített, hogy véletlen bennfelejtettem egy tampont 12 órára. 3 napja voltam nőgyógyásznál, most sokkal durvább tünetekkel, konkrétan éget, csíp, főleg pisilésnél. Megvizsgált és azt mondta, hogy eléggé piros, gyulladt vagyok. Kaptam megint szájon át alkalmazandó tablettát (2 napig kellett szedni), illetve Klion-D 100 hüvelytablettát, amit elvileg 10 napig kéne használni. Ma lenne a 3. nap, de eddig csak ezerszer rosszabb lett a helyzet...konkrétan ülni alig bírok, már sírok a fájdalomtól, folyamatosan csíp, éget.

Nem tudom mit tudnék csinálni, nőgyógyászhoz nem tudok már karácsony előtt elmenni. Szenvedjek tovább a hüvelytablettával és reménykedjek, hogy jobb lesz?



2016. dec. 16. 22:26
 1/1 anonim válasza:

A tabletták nem hatnak azonnal sajnos.

Ezért mindenképp szedd be az előírt adagot az előírt mennyiségben! Ameddig mondta, és ahogy mondta!


A Catafl@m dolo v a sima, nagyon erős fájdalomcsillapító, segíteni fog! Egy nap 3-at tudsz bevenni(8 óránként 1et max), elég lesz bőven.


Meleg víz szintén segíthet, csak ha ücsörögsz benne, de zsályával v vmi nyugtató cuccal még jobb. Már a meleg is segít am!


És van vény nélkül kapható kúp, kenőcs candidára. Ezeken kívül pedig Betadin oldatot v kenőcsöt ajánlok neked a fertőtlenítésre.

2016. dec. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!