Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tanács kellene, ideje lenne...

Tanács kellene, ideje lenne már abbahagyni a fogamzásgátlót (Lindynette 20)? N24

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy 8 éve szedem a gyógyszert. Minden évben járok rákszűrésre, ott mindig kérdezem, meddig lehet szedni. A válasz mindig ugyan az: gyerekvállalásig. A helyzet az, bár ez itt másodlagos, nem igazán szeretnék gyereket. Viszont a gyógyszertől több tünetem kijött: először is méhszájsebet csinált, ez minden évben meg is jelenik a lapomon, mint ectropium. Előtte nem volt. Továbbá annyira hajlamos lettem a fertőzésekre, főleg a gombára, hogy ez bármit csinálok, szinte minden egyes hónapban kijön, és csak akkor múlik el, ha pl Canestennel, vagy Betadine hüvelykúppal kikezelem. Aztán persze jön az ördögi kör: flórapótlás ( 4 féle készítményt próbáltam ki!) utána irtás, és megint pótlás. Ez megy legalább három éve. A doktornő adott már nekem olyan gyógyszert, amivel kezelt mindkettőnket, de a gomba visszajön. A gyógyszer előtt csak néha-néha volt ilyen bajom, de most havonta:( Ezen kívül elég sok rosszat olvastam róla, és félek, hogy nem fog helyreállni a hormonrendszerem.

Szóval voltam orvosnál, kezeltettem magam többször, többféleképpen, de ezek szerint nagyon érzékeny vagyok erre a hormonális megbomlásra + a méhszájseb se túl jó, hogy 4 éve áll fent nálam.

Vélemények? Tapasztalatok?



2016. dec. 21. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt elmondtad mar a dokinak? Lehet, csak masik gyogyszer kene vagy masfajta hormonalis vedekezes. Huvelygyuru, spiral, injekcio, implantatum... sok minden letezik. Ez igy valoban nem jo, hogy minden bajod van tole. Lehet, hogy keresnek a helyedben masik orvost.
2016. dec. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Semmi mehbe helyezendo eszkozt nem akarok alkalmazni, akkor inkabb spermaolo szer. Gumira sajna allergias vagyok 😒
2016. dec. 21. 19:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Spermicidnek meg nagyon rossz a pearl indexe. A huvelygyuru meg mindig opcio. Vagy spermicid+pesszarium.
2016. dec. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!