Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért fáj néha a tampon...

Miért fáj néha a tampon használata? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Már évek óta használok, mindig ugyanúgy helyezem fel. Először fel, majd kicsit hátra. Néha tök simán felcsusszan, máskor pedig olyan érzés mintha a hüvelyfalamhoz súrlódna, és hiába próbálom feljebb nyomni, valamibe beleütközik és nem lehet feljebb nyomni. Ilyenkor nagyon kényelmetlen, mert egyszerűen érzem hogy ott van.. Borzasztóan zavaró, mert teljsen kiszámíthatatlan, hogy mikor sikerül és mikor nem. Hiába próbálom egymás után többször, ilyenkor muszáj betétet használnom, ami elég kényelmetlen :(

OB minit használok, ha ez számít valamit


2016. dec. 29. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ilyen akkor szokott lenni,amikor kevesebb a vérzés és szárazabb a hüvely.
2016. dec. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
én is erre gondoltam, de erős vérzésnél is rendszeresen előfordul, a 2. & 3. napon
2016. dec. 29. 22:18
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Begörcsölsz lelkileg, és összeszorul a hüvelyed.

Ennek lelki oka van, nem fizikai, ha minden egyéb rendben van.

Tudom, nem vigasztal, nekem 30 felett is gondom van a tamponnal :(

2016. dec. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kiszárítja a hüvelyed, felszívja a nyálkád is! Hiába erős a vérzésed, az nem fog csúszni! Ilyenkor próbáld ne rutinnal feltenni, hanem ellazulva! Ugyanolyan sz.r lesz, de legalább nem feszítesz rá pluszban! Vagy ne használj tampont.
2016. dec. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, van bennem egy kis tartás. 18 éves koromig betétet használtam, mert annyira féltem a tampontól, akárhányszor próbáltam felrakni, szédültem meg az ájulás kerülgetett. De aztán annyira megharagudtam magamra, hogy mit nyavajgok ez csak egy tampon, hogy egy nap elhatároztam, és sikerült. Annyira kényelmes volt, hogy nem kellett vérben ülnöm egész nap, hogy többé nem akartam lemondani róla, de a mai napig néha sikerül, néha nem. Pedig már nem szoktam rosszul lenni előtte.


És ha túl száraz vagyok mit lehetne tenni? Nincs erre valami praktika, hogy egyszerűbben felcsusszanjon?

2016. dec. 29. 22:28
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

A #3-as vagyok.


"akárhányszor próbáltam felrakni, szédültem meg az ájulás kerülgetett. "


Úgy csinálsz, mintha elfogadnád, de igazából nem. Ugye azt te is tudod, a tampon nem ad okot az ájulásra. Valamiért nem akarod megélni a nőiességedet. Szex rendben van, élvezed, tudsz róla beszélni a a partnereddel?

2016. dec. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hülyén hangzik, de egy kicsit simogasd előtte magad, ha könnyen nedvesedsz, akkor az elég. Én legalábbis ezt szoktam csinálni. Meg a silk touch-osat könnyebb felrakni, de lehet, hogy már másmilyent nem is csinálnak, nem szoktam nézni.
2016. dec. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
"sylk touch" csak reklám szöveg, amúgy egyetértek az előzővel.
2016. dec. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Cincálj szét egyet, rituálisan végezd ki! :-D De most komolyan! Rájössz, hogy semmi félelmetes nincs benne és tök jó tépkedni a fincsi puha vattaszálakat! :) Aztán nézz meg egy benézős videót! Nem tud a méhedben eltűnni, ha beszakad vagy valami, akkor megtelve ki lehet nyomni kakiló mozdulattal!

Mikor görcsölsz, nem is fog beférni! A szárazság ellen annyit tudsz tenni, hogy ritkábban cseréled. (persze ne pangjon benned) Ezt ált. ritkábban kell, mint a betétet! Legalábbis nekem így van! 3-4 óra tampon vs. 1-2 óra éjjeli betét..

Vagy másik márkát veszel, hiába mini, ha még a Dunát is felszívja! T.sco, DM, Rossmann mindet vettem már, soha nem szakadt be vagy ázott szét! A DM-es normála kedvencem 80db 1500ért isten áldása sokat vérzőknek! Fincsi selymes, nem hullik, nem szakad (bár mindig tesztelem egy rántással).

2016. dec. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A hatos butaságot mond, ennek semmi köze a nőiség megéléséhez. Egyszerűen csak nem mindenkinek válik be a tampon. Ez függhet a hüvely méretétől, alakjától, stb. Nem véletlen, hogy világszerte sokkal több nő használ betétet, mint tampont: még mindig ez a legegyszerűbb megoldás. Persze azt is megértem, hogy neked komfortosabb a tampon. Ez esetben szerintem kísérletezz tovább, egész jó ötleteket írtak a válaszolók, hátha találsz egy jó módszert.


Az intim tölcsért ismered? Én nem próbáltam még, de állítólag nem rossz. Persze meg kell tanulni a technikáját, meg ennek a felhelyezését sem lehet megúszni hüvelybe nyúlkálás nélkül, de hátha jobban bejönne, mint a tampon. Van eldobható változat is.

2016. dec. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!