Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hallottam, hogy egy lány nem...

Hallottam, hogy egy lány nem tud teherbe esni és állítólag azért mert előtte több évig fogamzásgátlót szedett. Ez igaz lehet? A fogamzásgátló szedése miatt csökken a teherbe esés esélye a későbbiekben?

Figyelt kérdés

2017. jan. 3. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Elofordulhat, ha pl hormonzavara van, ami nem derul ki szedes elott, vagy annyira elvekonyitja a nyalkahartyat, nem allnak vissza a hormonjai, a peteeres stb sbt

Eleg sokan igy jarnak.

2017. jan. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Régen erősebb fogamzásgátlók voltak ,manapság annyira lecsökkentik a hatását hogy a lehető legkevesebb mellékhatása legyen, persze egy minimális esély megvan rá de ennyi erővel a házból se menj ki, tekintve hány embert gázolnak el.
2017. jan. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Igen sajnos lehetséges,nekem nővérem járt úgy hogy elvetélt mert ugyan abbahagyta a gyógyszer szedését mikor teherbe esett de el is vetélt mert még jelen volt a szervezetében! Az egyik barátnőm pedig kb 13 éve szedi ugyanazt a fogamzádgátlót és valószíneg nem is lehet babája.
2017. jan. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat olyan is, hogy túl korán kezdte szedni. Ilyennel már találkoztam. Még nem volt igazán fejlett a petefészkek működése és a fogamzásgátló miatt soha nem is állt be az egyik, így fél esély maradt. Pedig már 18 éves volt, amikor szedni kezdte, de ezt az okot állapították meg később.

Sok zavart elfed a fogamzásgátló, de ezek anélkül is meglennének, csak akkor észre is lehetne venni őket.

2017. jan. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én mar hat éve szedem ez gondot jelenthet ? Mennyi idő amig a fogamzasgátló teljesen kiürül a szervezetből?
2017. jan. 4. 21:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy néhány hónapot javasolnak a szedés után mielőtt a babaproject beindulna. De gondolom nem árt megvárni a menstruáció beállását, hiszen később ennek időpontja fontos a terhesség és a szülés számításánál.
2017. jan. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!