Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lassan 20 napja megvan a...

Lassan 20 napja megvan a menzeszem, hullik a hajam és szédülök, de az orvos azt mondta nincs komoly baj és a nuvaring fogamzásgátló miatt van ez, szerintetek?

Figyelt kérdés

December 24-én jött meg, fel is tettem a Nuvaringet, viszont a menzeszem ilyenkor általában 4 napig tart.. most viszont már lassan 20 napja van meg.. Már a használata előtt volt hogy gyakran szédültem annyira hogy úgy éreztem mindjárt össze esek.. ez két naponta van kb. A hajam nagyon hullik illetve a hátam kicsattogott még novemberben és azóta is folyamatosan gyulladt pattanás szerű valamik vannak rajta..

A nőgyógyászom azt mondta, összezavartam a hormonjaimat, mivel egy éve kezdtem a nuvaringet és akkor SEMMI BAJOM NEM VOLT! Viszont utána kihagytam 3 hónapot vele és most kezdtem el megint használni. A nődoki szerint emiatt van csak a vérzés, és ez 3 hónap alatt(!!!) elmúlik... én még ilyenről nem hallottam hogy hónapokig megvan és ez normális lenne.. De szerinte az!

Ráadásul a libidóm is a múlté, egy ideje teljesen megszűnt.. Kn két hete vettem észre.


Történt már valakivel ilyesmi? Nem tudom elhinni hogy ez normális.. Magán nőgyógyásznál voltam...



2017. jan. 9. 14:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja igen, és a nyelvem is kisebesedett, aftás let... egyszerűen fogalmam sincs mi lehet.. 22/L
2017. jan. 9. 14:38
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

elmennék egy másik orvoshoz - nem normális :((

és át kellene térni a gumira - ez van, nem mindenki bírja ezeket.

2017. jan. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik orvost ez nem normális. Szerintem ezt a fogamzasgátlot hagyd abba mert tönkre tesz.
2017. jan. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
A 3 hónapos szünet nem kellett volna, azzal tényleg összezavartad a hormonjaidat. Mindezek ellenére nem gondolnám, hogy ez normális, jó lenne elhagyni a Nuvaringet és utána végeztetni egy hormonális vizsgálatot, lehet, hogy lappang valami a háttérben.
2017. jan. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyebkent hormonalis fogamzasgatlasnal az elso harom honapban tenyleg normalis a verzeszavar. (Most olyan, mintha kb most kezdte volna el)

De en is megkerdeznek egy masik orvost, mert ez eleg gyanus pajzsmirigy betegsegre is, akkor pedig nem is ved a terheseg ellen, szoval surgosen masik nogyogyasz vagy endokrinologia.

2017. jan. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Valami nagyon nincs rendben az egészségeddel! Hagyd abba a hormonális beavatkozást, mert úgy látszik nem bírod. Nem vagy egyedül ezzel szerintem.
2017. jan. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem feltétlenül van köze a fog. gátlóhoz, főleg, ha eddig nem volt vele bajod. Menj el a háziorvoshoz, kérj vérvételt, utána okosabb leszel. Ha abból nem derül ki semmi, akkor kéne egy hormonvizsgálatot is csináltatni, de egy normálisabb nőgyógyásszal.
2017. jan. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mikor legelőször elkezdtem használni a nuvaringet semmi bajom nem volt tőle, sőt, előtte mindig elképesztően fájt a hasam mikor megjött de ettől a fog.gátlótól elmúlt a fájdalom ... illetve az arcom/bőröm is szebb lett tőle.

Nem fogok gumit használni mert eléggé érzékeny rá a hüvelyem.. ezért irattam fogamzásgátlót, de mivel anyumnak van egy betegsége ami örökölhető ezért választottuk a nuvaringet mert ez kíméli a májam és szájon át alkalmazható tablettát nem szeretnék szedni. :)

2017. jan. 11. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!