Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCO szindrómások véleménye...

PCO szindrómások véleménye kéne SOS! Hogy néz ki egy kezelés?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, 9 éve menstruálok, és mindig voltak a vérzésemmel gondok, többször kezeltek hormonokkal, orvostól-orvosig jártam, mire végre ma megszületett a diagnózis: PCOS. Az orvosom fogamzásgátlót írt fel 3 hónapra, hogy leállítsa a petefészkem működését, de nem küldött el endokrinológiára. Persze én vagyok a hülye, hogy nem szóltam, hiszen már régebben is olvastam (amikor ez a betegség csak gyanú volt), hogy a PCO az inzulin-szintben is okoz gebaszt. Meg úgy gondolom, evidens egy teljeskörű hormonvizsgálat fogamzásgátló felírása előtt. Most akkor mi lesz velem? Menjek vissza hozzá aggályoskodi, hogy de bizony én jobban tudom? Oké, egyelőre a gyerekvállalás nincs napirendi ponton, de frusztrál ez a félretájékoztatás...
2010. máj. 4. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el egy endokrinológushoz. Amúgy érdekes, nekem is PCOS-em van, de a dokim pont azért nem akar fogamzásgátlót írni, mert még inkább leállítja az amúgy is szarul működő petefészkem. Én is most tervezem, hogy elmegyek szakorvoshoz:)
2010. máj. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szívesen elmennék endokrinológushoz, de oda ugyebár csak beutalóval lehet menni, és nem elég a szimpla háziorvosi. A nőgyogyónak kell ráírnia, hogy mit akar megtudni, és annak tükrében kéne gyógyszert felírnia. Én ezt a magam szakállára nem tudom elintézni. Azért kössz.
2010. máj. 4. 22:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor meg szerintem nyugodtan megkérheted, hogy írjon egy beutalót.
2010. máj. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!