Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szúró alhasi fájdalom hetek óta?

Szúró alhasi fájdalom hetek óta?

Figyelt kérdés
Hétfőn megyek nőgyógyászhoz a probléma miatt. Egy éve ugyan ezért voltam akkor ferfinel aki petefészek gyulladást allapitott meg. Fel eve noi orvosnal szinten emiatt azzal kellett megelegednem hogy szedjek fogamzásgátlót mert az enyhiti a fajdalmat, amugy is ez sok nonel elofordul szóval igen. Aztán nehan, hogy hete megint elojott ez a dolog. Most megkerem ha semmi konkretat nem mond hogy azért megis küldjön el egy ultrahangra. Ha nem lesz semmi elmegyek egy maganorvoshoz. Azért leirom a tüneteim hatha nektek is volt hasonlo. Ami a legfontosabb : bal oldali erosen szúró petefészek körüli fájdalom. Ez mrgkeseriti a napjaim, főként mensi alatt vagy pl tesi utan. Van hogy kisugaroz a combomba derekamba. A menstruációm ezen kívül nagyon görcsös, sok és hosszú ideig tart + emellett a szuro fajdalom. Kérlek valaszoljatok! Tapasztaltatok hasonlót? Mit mondotok?

2017. jan. 14. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben vagyok. Az a tapasztalatom az orvosok nem állnak éppen a helyz találják a panaszaim okát, Igen, ez nagyon valószínű hogy kismedencei gyulladás.
2017. jan. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocsi,bolond a gépem véletlenül elküldte félig készen. Szóval az orvosok nagyon bizonytalanok ha nem hajszálpontosan "könyv szerint" zajlanak a tünetek pl nincs láz, vagy labor és Uh eltérések.

Nekem évek óta van kismedencei gyulladásom de a mai napig nem kezelik akként, mert a laborértékeim normálisak, a tenyésztésem negativ (holott csúnya folyásom van) de nem ugrálok a vizsgálóasztalon ha nyomogatnak és nincs lázam. De szinte állandó szúró nyomó tompa alhasi fájdalmaim vanak, bűzös folyásom, hidegrázás, néha hányinger és puffadt has. Nem hiszem, hogy ezek a panaszok mással magyarázhatók lennének, természetgyógyász is megállapította biorezonanciával a kismedencei gyulladást. De mégsem jutok előrébb. Évek óta törzsvendég vagyok a nőgyógyászoknál de pár hétre sikerül csak elmulasztani a folyást aztán kezdődik minden előlről évekkel ezelőtt a derekam és jobb oldalam fájt akkor se tudtak semmit megállapítani elküldtek vakbél gyanuval, de még most legutóbb is azt mondta a nőgyógyász hogy ha vizsgálatkor nem érzek a fájdalmat ahogy nyomogat akkor ez nem petefészek gyulladás. A kenetemből pedig nem tenyészik ki semmi, se gomba se baktérium de ezt még a doki se érti mert hát a csúnya folyás az megvan :(

Most megyek majd laparoszkópiára, hogy végre bebizonyosodjon, attól hogy nincs meg minden tankönyv szerinti tünete attól ez még kismedencei gyulladás és elkezdjenek végre kezelni évek óta tartó kálvária után. 29 éves vagyok persze nincs gyerekem mert kb 10 éve ezzel a problémával küzdök.

2017. jan. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyébként ez simán lehet petefészek ciszta is, ha csak egy ponton fáj a bal petefészek körül akkor valószinübb, hogy arról van szó ez magyarázná a menstruációval kapcsolatos panaszaidat is. Van hosszú idő óta tartó folyásod?

Petefészek gyulladás nem alakul ki csak úgy hipp-hopp, általában folyásos panaszok, hüvelygyulladások előzik meg a kialakulását.

2017. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ma voltam a dokinal. Meg se vizsgált. Felirta a gyógyszert és mondta hogy meg várnom kell hogy elmuljon a fajdalom.
2017. jan. 16. 13:53
 5/7 anonim válasza:

Szia!

55×67 mm-es cystám volt jobboldalon és mellette bal oldalon egy policysta ami egy endrometriosis-os 40×50 mm-es többrekeszes sötét váladékos (rossz indulatú) "cysta" utódja volt, amiből augusztusban jöttem ki. Novemberben alhasi panaszokkal rendszertelen (3 hétig folyamatos) vérzéssel mentem vissza, miután abbamaradt a vérzés. Az orvos megvizsgált azt mondta nincs ott semmi. Két héttel később sürgősségire kórházba kerültem a görcsök miatt, mikor megtalálták a policystát és a nagy csúnyaságot a másik oldalt. Műtétre irtak rögtön. Megpattantam (nem kérek szemrehányást sokszor kezeltek már 4 éve küszködöm ilyen, és rosszabb problèmákkal).

6 nap múlva és másik kórház sürgősségi sebészetére utaltak, de nem mentem el, ugyanis mindezalatt találtam egy jó orvost. Laparoscopiás műtétekre írtak ki de lehet hogy ugyan a hasam szépen begyógyulna de mivel beszakítják a hasfalat az nem nől vissza én nem akartam. Nah de volt ez a doki , aki a világ legjobb orvosa a szememben. Először hülyének néztem (sajnos tényleg) miért ír fogamzásgátlót, de elkezdtem szedni. Elsőre eltalalta melyik fogamzásgátló kell nekem, és azóta is egészséges vagyok . :) ha szeretnéd privát üzenetben mondok egy nevet. :) és ne aggódj a fájdalmak 2 het alatt megszűnnek a fogamzásgátló tabletta szedése alatt és a menstruáció is sokkal enyhébb lesz . :)

2017. jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos én nem szedhetek fogamzásgátlót, rosszul reagál rá a szervezetem a hormonokra.
2017. febr. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A görcseim valóban enyhébbek lettek, de a fájdalom megmaradt :(
2017. márc. 8. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!