Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Katasztrófálisan erős menstruá...

Katasztrófálisan erős menstruáció! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve van meg.És ebből sztem kijelenthetem,majd 1 éve úgy jön meg,h két hetente.Már sokszor beszéltünk anyuval,h elmegyünk.De mégsem került rá sor.Gyengébb vagyok,mint voltam,szóval nagyon vashiányos leszek a mensimtől.Általában olyan 2 betét fogy el/nap.

Egyszer volt egy nagyon durva vérzésem,akkor szinte minden szünetben ki kellett mennem a suliban.De még így is átáztam.

És most,nem hogy annak a 100x-sa,hanem még rosszul is jön.Már egyszer megjött ebben a hónapban.2 hete,és rá 1 hétre(ha jól számolom,mert sajnos elfelejtettem felírni :()vagyok most.A libressenek az éjszakaiját tettem be nappalra.Kb. 1 órát bírt?!

Így cserélgedtem.Amikor zuhanyoztam akkor tettem be egy éjszakait.Még mielőtt lefeküdtem volna tele lett.Akkor tettem egy éjszakait és rá egy sima e.ü, betétet.És most tartok itt.Átáztam,és szinte ha egy picit is felemelem a lábam,már 1 liter jön...Szeretnék elmennk a wcre,h megnézzem mi a szitu,és a felső betétet levenném.De felébresztek így mindenkit,és nem szeretném,h a tesóim rájöjjenek erre.Bár sztem már rájöttek.De mindegy.Suliba nem fogok menni.Megkérem anyumat,h írjon 2-3 (attól függ,mikor fog enyhébb lenni)napra,mert ezt még otthon sem tudom átvészelni,nem hogy a suliban..

Segítséget kérnék..!Mit tegyek?Már nem tudom,h mennyit és hogyan rakjak be..!



2017. jan. 16. 01:12
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
13/L
2017. jan. 16. 01:14
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Irány a nőgyógyász.
2017. jan. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen,ezt én is tudom.:( Most voltam wcn és amennyit én láttam,az annyi volt,h a felső e.ü. betét,az átázott,hogy az éjszakai mennyire ázott át,azt nem tudom,így is hangos voltam.:(
2017. jan. 16. 01:26
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Amúgy inkább vattát használj az e.ü. betét helyett, betétből meg az Always a legjobb szerintem, egyszer kaptam valahonnét egy Libresse termékmintát, és katasztrofálisnak éreztem az Alwayshoz képest.
2017. jan. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát én ugyanígy vagyok,csak fordítva.De sztem ez a hét lecseng.Valahogy kibírom,és akkor egyeztetünk az orvossal.

Amikor beteg voltam,elmondtuk a panaszomat a háziorvosnak,h 2 hetente jön meg.És ő annyit tudott segíteni,h írt egy beutalót vérvételre.Csak vérvétel előtt 1 hétig nem ehetek vitamint.Elvileg vmi erős vitamint eszek,mert vitaminhiányos is vagyok.


Köszönöm,hogy írtál/írtatok.Vissza alszok..korán lesz reggel!

2017. jan. 16. 01:51
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó éjszakát, kitartást! :) A nőgyógyászt tényleg ne halogassátok, a tesóid előtt meg ne szégyenkezz. Ha hangos lehúzni a wct, esetleg lefekvés előtt készíthetsz ki egy vödör vizet, és azzal öntsd le, úgy sokkal halkabb.
2017. jan. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged!Anyukám most kelt fel,és én azonnal elmondtam neki a dolgokat.Megyünk nőgyógyászhoz,fel fogja hívni.A tesóim meg szerintem már rájöttek,ha nem hulyék..Anyu sokszor beszélt kicsit hangosan a dolgokról(velem).De nem érdekel...Csak azért nem akartam, hogy megtudják,mert szekálnának velem..De lehet,hogy nem fognak.Mindegy.Neked is jó éjszakát!:) Remélem Te nem fogsz ilyen helyzetbe kerülni,mint én!
2017. jan. 16. 05:37
 8/14 anonim ***** válasza:

Próbálj meg tampont használni, azzal tovább bírod. De ettől függetlenül muszáj lesz dokihoz menni.

20N

2017. jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát..Én nem igazán szeretnék tampont használni,mert sztem nagyon egészségtelen.Meg 13 évesen nem kell szerintem tampon.

A dokit illetve,már felhívtuk,és délre kell mennünk.

Nem fognak megvizsgálni,ügye?:(

2017. jan. 16. 10:32
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Alap!, hogy megvizsgál, azt mégis hogy gondoltad, hogy nem?! Remélem, normálisan és alaposan, ultrahang, stb. Igen, tudom, szuz vagy, de ebben a szituácioban pont nem nagyon mérlegelendo, a lényeg, hogy legyen egy részletes info a méhed állapotárol.
2017. jan. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!