Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Katasztrófálisan erős menstruá...

Katasztrófálisan erős menstruáció! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve van meg.És ebből sztem kijelenthetem,majd 1 éve úgy jön meg,h két hetente.Már sokszor beszéltünk anyuval,h elmegyünk.De mégsem került rá sor.Gyengébb vagyok,mint voltam,szóval nagyon vashiányos leszek a mensimtől.Általában olyan 2 betét fogy el/nap.

Egyszer volt egy nagyon durva vérzésem,akkor szinte minden szünetben ki kellett mennem a suliban.De még így is átáztam.

És most,nem hogy annak a 100x-sa,hanem még rosszul is jön.Már egyszer megjött ebben a hónapban.2 hete,és rá 1 hétre(ha jól számolom,mert sajnos elfelejtettem felírni :()vagyok most.A libressenek az éjszakaiját tettem be nappalra.Kb. 1 órát bírt?!

Így cserélgedtem.Amikor zuhanyoztam akkor tettem be egy éjszakait.Még mielőtt lefeküdtem volna tele lett.Akkor tettem egy éjszakait és rá egy sima e.ü, betétet.És most tartok itt.Átáztam,és szinte ha egy picit is felemelem a lábam,már 1 liter jön...Szeretnék elmennk a wcre,h megnézzem mi a szitu,és a felső betétet levenném.De felébresztek így mindenkit,és nem szeretném,h a tesóim rájöjjenek erre.Bár sztem már rájöttek.De mindegy.Suliba nem fogok menni.Megkérem anyumat,h írjon 2-3 (attól függ,mikor fog enyhébb lenni)napra,mert ezt még otthon sem tudom átvészelni,nem hogy a suliban..

Segítséget kérnék..!Mit tegyek?Már nem tudom,h mennyit és hogyan rakjak be..!



2017. jan. 16. 01:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy a tampon egészségtelen?

És egyébként nincs olyan, hogy nem való a tampon a lánynak egy bizonyos kor alatt. Ha valaki 10 évesen kezd el menstruálni, ő is használhat tampont. Tehát egy 13 évesnek is ugyanúgy való, mint egy 20 évesnek. Nincs korhoz kötve.

20N

2017. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Elnézést,hogy így felkaptátok miattam a vizet.Ez az én véleményem a tamponról.És én csak kérdeztem,hogy megvizsgál-e.Mert még nem kerültem ilyen helyzetbe,így nem tudtam..Csak kérdeztem.Egyébként nem vizsgált meg.Csak megtapogadta a hasamat és írt fel két gyógyszert.Meg egy beutalót írt a laboratóriumba,hogy megnézzük a vérképemet.
2017. jan. 16. 19:04
 13/14 anonim ***** válasza:
Ez fura, lehet azért nem vizsgált meg,mert menstruálsz.Mondjuk egy ultrahangot csinálhatott volna...
2017. jan. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
De legalább a gyógyszer hatott.Napi 2 tablettát kell beszednem,és ez csillapítja.Meg kaptam mégegy gyógyszert,az meg arra van,hogy rendesen visszaálljon 3 utána meg 4 hétre.
2017. jan. 16. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!