Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért lehet az, hogy alig van...

Miért lehet az, hogy alig van vérzésem, pedig még csak 19 éves vagyok? Már eléggé félek.

Figyelt kérdés

Ez nem mindig volt így, 11 éves koromban jött meg először, és azóta elég sok szokott lenni, akár 7 napig is eltartott. Az első pár évben nem is görcsöltem egyáltalán, olyan 13-14 évesen kezdődtek az alhasi görcsök, bár ez szerintem normális, sok mindenki küzd vele. Hanem úgy már kb. egy éve a szokottól jelentősen lecsökkent a menstruációs vérzés mennyisége, most már úgy 3 nap alatt el is múlik. És közben is alig-alig lesz olyan a betét.


Amit még fontos megjegyeznem: fogamzásgátló tablettát és barátait NEM szedek, és sosem szedtem még, nincs is rá szükségem, mert nemi életet sem élek, és nem is éltem.


Úgyhogy eléggé aggaszt a dolog, mert látszólag minden ok nélkül történik ez, és félek hogy valami komoly dolog is állhat mögötte.


Veletek volt már ilyen? Hallottatok már ilyenről? Van valami javaslatotok, véleményetek?

Nőgyógyászhoz nem szeretnék elmenni, mert ott sem voltam még soha.



2017. jan. 16. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Lehet hormonprobléma, ciszta, mióma. Egyszer el kell kezdeni a nőgyógyászhoz járást. Ha szűz vagy a popsidon keresztül fog megvizsgálni nem nyúl fel a hüvlyedbe. De egy uh meg egy hormon vizsgálat akkoris kellene.
2017. jan. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Unalmas már ez a nem akarok elmenni nőgyógyászhoz duma. Akkor szerinted majd itt a gyakori népe meggyógyít téged?

19 évesen így is itt az ideje elmenned orvoshoz, de hiába van problémád úgysem fogod megtenni hanem siránkozol itt tovább.

Elvileg felnőtt embereknek hogy mennyire nincs eszük az mindig megdöbbent.

"Nőgyógyászhoz nem szeretnék elmenni, mert ott sem voltam még soha." Ez egy vicc!

2017. jan. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Ideje elkezdeni nőgyógyászhoz járni legalább rákszűrésre ennyi idősen. De ez bármi lehet, mindenképpen orvos kell. Nem feltétlenül fenéken keresztül vizsgál, engem se vizsgáltak ott soha szűzen se.

20N

2017. jan. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

és akkor mégis ki gyógyítson meg?

miért kell félni a nőgyógyásztól? nem harap...


gondolom 19 évesen már csak élsz szexuális életet, szóval tanácsos lenne évente elmenni rákszűrésre is


ha pedig a jövőben akarsz gyereket, akkor duplán ajánlatos elmenni...

2017. jan. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
most olvasom, hogy szűz vagy, viszont a rákszűrés akkor is fontos
2017. jan. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első körben nőgyógyász tud segíteni ebben. Jó megbarátkozni a gondolattal mert 18 felett szűzként is évente érdemes elmenni rákszűrésre plusz egyéb szervi elváltozásokat kizárni, a saját érdekedben! Hidd el, senki se szeret járni, fogdokihoz se, de muszáj! Valószínű első alkalommal elbeszélget veled erről, tanácsokat ad, kikérdez és megvizsgál, de lehet csak UH-ot csinál! Ez a te egészséged miatt van, ha már zavar téged akkor az jelez valamit hogy nem kerek ez, te is tudod.

Ha pedig megnyugtat akkor keress fel endokrinológust, aki megnézi a hormonjaidat egy vérvétellel.

2017. jan. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!