Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti 12 évesen inkább tampont...

Ti 12 évesen inkább tampont vagy betétet használtatok/használtok?

Figyelt kérdés

2017. jan. 22. 18:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%

Semmi bajod nem lesz, ha megfelelően használod a tampont. Nem értem, miért szólja le itt mindenki. Én 17 évesen kezdtem el tampont használni, mert előtte féltem. Mostani fejjel már az első menstruációtól kezdve azt használnám, gyűlölöm a betétet. Természetesen most is tampont használok (meg alá egy kis tisztaságit).

20N

2017. jan. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%
13 eves vagyok es en is tampont hasznalok sokkal kenyelmesebb
2017. jan. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 rf22 válasza:
100%
Én 12 voltam, amikor megjött. Megpróbálhatod felrakni, de még én is csak most barátkozom a tamponnal, de nagyon fájdalmas dolog. Legalábbis elsőre. A szűzhártyádat nem fogja átlyukasztani, ha rendesen rakod fel, de csak O.b. minit használj! Legalábbis azzal kezdj, ha szeretnél, de szerintem 12 évesen még korai. Nekem most muszáj lenne, mert szinkronúszom és versenyre kéne mennem, de eléggé fáj... 13/L
2017. jan. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
32%
Betét higiénikusabb, mert kijön "minden" a tampon csak a vért szívja fel. Valamint, ha olyan helyen vagy, ahol elég macerás kicserélni, pl egy plázában,vagy bármilyen étteremben, akkor rácsesztél :D Én próbáltam, de a felhelyezése is elég érdekes volt. Elképzelni, hogy egy random helyen, ahol alig férek el, kicseréljem, szinte lehetetlen :D Persze, aki ahhoz van szokva, az rutinosan csinálja, de én megmaradok a betétnél. Azt sokkal egyszerűbb cserélni, és jobb is szerintem. Mellesleg tangára is rálehet rakni a normál méretű betétet. :D
2017. jan. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Kandiru válasza:
32%
A tampon STSS-el avagy streptococcus toxikus shock szindrómával járhat, akár halált is okozhat.
2017. jan. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 rf22 válasza:
100%
Szerintem ez hülyeség. Gyártanak Mini tampont, attól nem lesz semmi bajod. Én 13 vagyok és tampont használok. ugyan döcögősen indult, de szerintem kényelmesebb és praktikusabb. Nem tudom, ki szeret a suli folyosóján egy betétes zacskóval flangálni...
2017. jan. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

25 éves vagyok, szűz, és tampont használok, eddig semmi bajom nem lett tőle. Mondjuk én azért kezdtem el egy idő után kb 20 évesen, mert iszonyatosan szanaszét áztam állandóan a betéttel... Elég ha csak a fél centivel rakod arrább a bugyidban, és máris mindened véres, aztán flangálhatsz a suliban vérfoltos nadrágban, abszolút felemelő érzés.


Szóval először én is nagyon féltem (nagyon szűk vagyok, és jelenleg is csak miniket használok), de belejön az ember, csak gyakorolni kell, meg egy kicsit ismerkedni a saját testével az embernek. (Igen arra biztatlak, hogy nyúlj fel a kis kacsóddal és tapasztald ki hogy milyen, mert hidd el rajtad kívül senki nem fogja tudni megmondani tudsz-e használni, milyet tudsz használni, mennyire lesz kényelmetlen a felhelyezés stb.)


Tisztaságra ügyelni kell, nyilván előtte IS kezet mosni alaposan.


És gondolom az a kedves valaki, aki szerint nem egészséges a hüvelyedbe nyúlkálni az se szokott még csak pénisszel se a sajátjában, sőt neki a nődoki se járt még benne, mert teljesen veszélyes bármit is odatenni (ezt a mondatot szarkazmussal írtam, csak hogy biztos érthető legyen).


Nyilván az a legegyszerűbb, ami otthon van, de le lehet ám ülni megbeszélni anyuddal is vagy valamelyik női rokonoddal, ha bennük jobban bízol mint egy rakás idegenben, akik csak a negatívumokat olvasták el a tamponok használatáról.

2017. jan. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Tampont használtam már az elsőnél is. Sose volt belőle gáz.

13/L

2017. júl. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!