Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Négy napja kezdtem el fogamzás...

Négy napja kezdtem el fogamzásgátlót szedni, és nagyon furcsa dolog történik. Mi ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Korábban sokáig szedtem a Yasminelle tablettát, aztán jött pár év szünet, mert babát terveztünk.

Most, másfél évvel a szülés után újra szedni kezdtem.


A mensesem eddig pontos volt, 29 napra jött meg. Az első 1-2 napban élénk piros pecsételő a vérzés, és utána két napig nagyon erős.


Hétfőn kottára meg is jött, élénk piros pecsételéssel. Elkezdtem szedni a tabit. Kedded és szerdán is pecsételt, de a betéten nem is látsztott, csak a vécépapíron. Mára meg már csak enyhe barnázás volt.


Ez mi???

Most hagyjam abba a tabit, amig megjön rendesen?

Vagy szedjem tovább akkor is, ha nem jön meg rendesen?


Köszönöm a válaszokat!


2017. jan. 26. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogamzásgátló mellett sokkal kevesebb és gyengébb szokott lenni a vérzés.
2017. jan. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szedd tovább, nincs semmi baj. Van ez így némelyikünknél.

20N

2017. jan. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Abba ne hagyd, attol lenne bajod... most pont hogy jol tortennek a dolgok, igy kell lennie.
2017. jan. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még az sem biztos, hogy a fogamzásgátló kavart be, simán előfordulhat néha az átlagostól eltérő menstruáció, a kor előrehaladtával egyre gyakrabban. Nekem elég kiszámítható a menzeszem időben és mennyiségben is, de évente-kétévente egyszer van egy teljesen másmilyen. A dokim szerint ez teljesen normális.
2017. jan. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Doki írta fel újra vizsgálat után? Csak mert nálam volt ilyen hogy sokszor nem jó ugyanaz később és azért egy hormonsor nem árt előtte.

Amúgy simán normális, lecsökkenti a vérzést, a régi dokim úgy mondta hogy ne az első napon kezdjem el pont emiatt, hogy még vérezzek egy kicsit, így nem volt pecsétlésem sem, később első naptól szedtem és 2 hónapig volt..:\

2017. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítő válaszaitokat!

A gyógyszer mellett nagyon gyenge volt anno a vérzésem, de meglepódtem, hogy már kvázi a nulladik mensesre is hat, hiszen csak most kezdtem szedni.


Felhívtam a dokit végül, és ugyanazt tanácsolta, amit Ti, hogy semmi vész, szedjem tovább.


Köszi még egyszer!

2017. jan. 27. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!