Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Furcsa gömb alakú dolog a...

Furcsa gömb alakú dolog a végbélnyílásnál? Több infó lent!

Figyelt kérdés
Nos, először is kérném a kedves olvasókat, hogy ne vicceljék el. Körülbelül 3-4 napja észrevettem a végbélnyílásom körül egy kis gömb szerű dolgot, mozgatni tudom, nem igazán fáj ha megnyomom. Valaki találkozott már ilyennel? Vagy micsoda ez? 20/F

2016. júl. 3. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Szemölcs.Nekem is volt pont ugyanott.

Menj el bőrgyógyászatra, lefagyasztják és lecsípik.

2016. júl. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Magától nem fog elmúlni?
2016. júl. 3. 19:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Szemolcs vagy aranyèrw
2016. júl. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Sajnos nem.

Én négy évig vártam vele és csak egyre nagyobb lett.

2016. júl. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kanderanszky György válasza:

Háát... Tudnod kellene, melyik lehet ez... Ha szabályos gömb, az inkább aranyér lehet. Aranyérre reparon kenőcs, vagy körömvirág+propolisz+vadgesztenye kenőcsöket keverj össze egyforma részarányban egy kis, patikában kapható műanyag tégelyben. Utána a kapott krémmel ebből a tégelyből kenegesd. Ha a tégely nem tetszik, nem egész 100Ft-ért kapsz a patikában tölthető fém tubust. Töltsd meg az űrtartalmi jelölésig (ne tovább) a keverékkel és satuban a csíknál összelapítva a végeket, majd lapos fogóval kétszeresen visszahajtva évekig szoba hőmérsékleten tárolható aranyér elleni kenőcsöt kapsz.

Az eredetit, ami nekem legjobban bevált, sajnos az euristák sok egyéb jó dolog mellett már kivonatták forgalomból, de a dobozon megadott összetétel alapján elkészítve nekem a fenti keverék pont olyan jól funkcionál, mint az eredeti krém egykor, szóval bevált, természetes anyag és ezerféle módon reprodukálható, némi gondolkodással:


[link]


Ha szemölcsről van szó: (ez egy hosszúkás alakú, "nyúlványosabb" valami, kitapintható, keményebb gyökérrel)

Vérehulló fecskefű terem még. A szár alsó tövéből a sárgás-pirosas lé kifacsarható. Ezzel a lével szokták a szemölcsöket kenegetni naponta 5..6 alkalommal és ettől azok tapasztalatom szerint legtöbb esetben gyökerestől kidöglenek, 2...3 heti gyötrés után. Tudom, hogy macera és türelemjáték, de természetes megoldás. Vannak kenőcsök is, illetve kenőcs házilag is készíthető így, hogy patikai nem ionos hidratáló kenőcsbe (ungventum -nonionicum - a hivatalos (vénymintás, fono, ahogy tetszik ) neve) szóval ebben alaposan elkevernek minél több kifejt növényi lét és a kapott krémet hűtőben tartják. Ha túl sok a lé, a krém szétesik zsír és vízfázisra, ha kevés, akkor meg kevésbé hatékony.

Hamar rá lehet jönni a mikéntjére, nem nagy ördöngösség ez az egész, szimpla logika és persze a gyógynövényeket illetően tájékozottság. Az internet korában ez elég jól szokott menni... Egyébként keverhető ilyen hordozó "alapkrém" házilag is, vagy semlegesebb kozmetikai krémek is felhasználhatók a célnak megfelelően... Még valami: a v.fecskefüvet kizárólag külsőleg javasolják, eszedbe ne jusson meginni vagy lenyelni. Felszívódó tápcsatornába nem kerülhet. A végbél záróizmának környéke határeset, beljebb ne jusson semmiképpen.


Még valami: a cucc lehet rosszabb indulatú elváltozás is, mint pl. polip, daganat, stb. Ha mégsem múlik: spuri doki és Ő majd megmondja, mi a gond.

2016. aug. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!