Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nem Pestre szól a lakcímkár...

Ha nem Pestre szól a lakcímkártyám, viszont Pesten lakok (albérletben) és tanulok, van háziorvostól beutalóm nőgyógyászatra akkor fogadnak az orvosok?

Figyelt kérdés

Mikor tüdőszűrésre mentem,konkréten elküldtek a ...,hogy menjek le oda ahova szól a lakcímkártya,vagy fizessek az ellátásért. Az a helyzet,hogy nekem suli mellett nincs időm leutazni vonattal,így is későn szoktam végezni :(

De a háziorvos,mondta.hogy nem biztos,hogy elküldenek

Valaki járt így? Kapott ellátást?


2017. jan. 31. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Ellátnak. Tapasztalat.
2017. jan. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A beutalón rajta van hogy hová utaltak be? Mert ha rajta van akkor csak ott látnak el azzal!

Viszont ideiglenes cím nélkül csak sürgősségi ellátást kaphatsz, engem elküldtek amíg nem volt ideiglenes címem oda, azóta már teljes értékűen ellátnak. Nőgyógyásznál nem tudom mennyire megy a szabad orvosválasztás, mert ugye kapacitás függő.

2017. jan. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A beutaló abba az épületbe szól,ahol a házi orvosom van.

Mit takar a sürgősségi ellátás? Fogamzásgátlót szeretnék feliratni,ellátnak így?

2017. jan. 31. 22:45
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindegy,majd a hónap közepén elmegyek,ha meggyógyulok,próba cseresznye,ha nem látnak el így egy sztkban,akkor csináltatunk ideigleneset
2017. jan. 31. 22:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor ott fogadják el csak mert oda címezte, gondolom ilyen sztk ahol a házidokid van. Nekem azt mondták (endokrinológiára akartam máshová menni) ha hozok doki nevet és kórház címet, számot, akivel megbeszélem az ellátásomat, írnak máshová beutalót szívesen.

Fogamzásgátlót felírnak amúgy, max 1000Ft-ért. Ha tb-s doki írta fel neked akkor benne van a rendszerbe és kártya alapján látják.

Olyasmi a sürgősségi ami egészségkárosodást okozna ha várnod kell. Tehát váratlan, szokatlanul erős vérzés aminek nem tudod az okát, nem áll el, gomba, vetélés, terhesség, sürgősségi tabletta, stb. Viszont rákszűrést és egyebeket amik ha nem történnek meg egyből akkor nem lesz bajod, nem kötelesek.

2017. jan. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen <3
2017. jan. 31. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!