Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetnék MÉG hüvelygomba...

Mit tehetnék MÉG hüvelygomba ellen?

Figyelt kérdés

3 antibiotikum kúra után vagyok.. Hiába szedtem probiutikomot, január óta küzdök a hüvelygombával. Először a canesten kombi uno segített. (legalább is azt hittem...) A tünetek múlása után együtt voltam a párommal, de valami nem stimmelt, kicsit mintha fájt volna. De nem gyanakodtam. Aztán jött a 3. antibiotikum kúrám, és ismét kiújult. Újra a cenesten unot vette, de nem segít. Elmentem nőgyógyászhoz, ő a gynoxin 600-as hüvelykúpot ajánlotta. Tegnap este helyeztem fel, mára nem, hogy javult volna, elkezdett viszketni (ami eddig nem volt jellemző) és most már a krém sem segít...

Mit tehetnék még? :(



2017. febr. 2. 09:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tényleg elmész nőgyógyászhoz. Illetve ha tényleg voltál már, akkor egy másikhoz. Vény nélküli szerekkel nem lehet kikezelni egy hetek óta tartó gombás fertőzést.

Gyanús, hogy eredetileg nem is gombád volt, mert az nagyon viszket, úgyhogy lehet, hogy a Canesten még rontotta is a helyzetet.


Hidd el, nincs házi praktika, bár sokan próbálkoznak vele.

2017. febr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam nőgyógyásznál... Nyilván meg kell kérdőjelezni amit leírtam.. Nem erre van szükségem, hanem segítségre!
2017. febr. 2. 09:47
 3/13 anonim ***** válasza:
HA voltál nőgyógyásznál, akkor vett kenetet? Kitenyésztették, mi lakozik benned?
2017. febr. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A párodnak is el kéne menni urológiára, mert így folyton vissza fog fertőzni, ha ő is elkapta. Neki nem biztos, hogy vannak tünetei.
2017. febr. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egy hét múlva lesz eredmény.. De addig kikészülök, ha nem múlik el. A gyógyszerész, azt javasolta, hogy a gynoxinból vegyek egyből kettőt. Nem vettem, mert azt reméltem, mára már jobb lesz. Ma veszek még egyet. Ismeri valaki ezt a hüvelykúpot? Nem értem miért nem írt a doki valami olyat amit recepttel adnak...
2017. febr. 2. 09:55
 6/13 anonim ***** válasza:
Na eloszor is, kezeltesd a baratodat is, mert igy oda-vissza fertozitek egymast! Hiaba nem latszik rajta semmi, nincs tunete, attol meg ott lehet siman, a ferfiakon nem olyan markans a tunet, mint a noknel (olvass utana, ha gondolod). Masodszor pedig hasznalj huvelyflora visszaallito tablattat, ha abbahagytad a gomba ellenit. En a helyedben keresnek masik nogyogyaszt, mert eleg fura, hogy nem ajanlott huvelyfloravissza
2017. febr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Visszaalitot, es a parodra sem kerdezett ra. Elozo voltam :D
2017. febr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Jól van, bocs, csak sokan vannak itt olyanok, akik azt írják, voltak dokinál, pedig nem. És gyanús volt, hogy ilyen recept nélküli vackot kaptál, totál pénzkidobás sajnos.


Ha vett kenetet, akkor szerintem jövő héten fogsz kapni normális cuccot, és nyilván a párod is ugyanazt (ha elfelejti a doki, kérdezz rá). Addig őt nem érdemes kezelni, míg nem tudják, tulajdonképpen mi is van ott.


1.

2017. febr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

A nőgyógyász nem végzett tenyésztést?

Mondjuk egy csomó kúp után már nem is biztos, hogy pontos eredményt hozna :(

Lehet, hogy nem a megfelelő hatóanyagú gyógyszert kaptad, vagy nem volt elég egyik kúra sem ahhoz, hogy teljesen elmúljon a fertőzés.

Amit tehetsz MÉG, azon kívül, hogy mindenképp visszamész az orvoshoz:

-Odatelefonálsz, hogy gyógyszerkúra után mennyi időnek kell eltelnie ahhoz, hogy a tenyésztés tényleges eredményt hozzon (mert bizonyos időn belül hiába a tenyésztés, az fals eredményt fog hozni)

-Kerülöd a cukros, élesztős ételeket, mert a gombának az nagyon jó táptalaj

-Akár csinálhatsz egy pár napos tisztító kúrát is (sok zöldséggel), mert a táplálkozáson nagyon sok múlik

-Minél több vitamin bevitel, hogy segíts az immunrendszerednek

-A párodat is kell kezelni, mert így ping-pong szerűen fertőzitek egymást


Tudom, hogy elkeserítő, de azért ez nem olyan nagyon komoly betegség, el fog múlni, csak mindenképpen meg kell találni a megfelelő gyógyszert.

Nekem amikor volt ilyen bajom, kaptam a kúp mellé valamilyen gombairtó kapszulát is, amiből heti 1 szemet kellett bevennem. És miután meggyógyultam a doki csinált még egy tenyésztést, hogy tényleg elmúlt-e a fertőzés.

2017. febr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Páromat kezeljük természetesen (utána olvastam, meg a betegtájékoztató is írta, persze az orvos nem mondta) Milyen hüvelyflóra visszaállítót tudnál ajánlani, mert az orvos ezt sem mondta. Komolyan mondom, nem értem minek fizetem a TB-t...
2017. febr. 2. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!