Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetnék MÉG hüvelygomba...

Mit tehetnék MÉG hüvelygomba ellen?

Figyelt kérdés

3 antibiotikum kúra után vagyok.. Hiába szedtem probiutikomot, január óta küzdök a hüvelygombával. Először a canesten kombi uno segített. (legalább is azt hittem...) A tünetek múlása után együtt voltam a párommal, de valami nem stimmelt, kicsit mintha fájt volna. De nem gyanakodtam. Aztán jött a 3. antibiotikum kúrám, és ismét kiújult. Újra a cenesten unot vette, de nem segít. Elmentem nőgyógyászhoz, ő a gynoxin 600-as hüvelykúpot ajánlotta. Tegnap este helyeztem fel, mára nem, hogy javult volna, elkezdett viszketni (ami eddig nem volt jellemző) és most már a krém sem segít...

Mit tehetnék még? :(



2017. febr. 2. 09:33
1 2
 11/13 Panka08 ***** válasza:

Difulcan irass! 2db szem van a dobozban, 1-et a párodnak, 1-et neked. Ez amolyan atombomba, kitakarít minden gombát. Én ha előfordul, hogy összeszedek valamit, csak ezt iratok a házidokival s nem megyek ilyen miatt már nőgyógyhoz.

Különben, az antibiotikum szedéstől kialakulhat gombásodás. Legyengíti az antibiotikum a hüvelyflórát, s emiatt nagyon hamar összeszeded, illetve kialakul. Illetve ha penicilin érzékeny vagy. Nekem ugyanez volt a gondom, minden antibiotikum szedés után begombásodtam. S egy doki ismerősöm mondta amikor beszélgettünk, s szóba került, hogy valsz penicilin érzékeny vagyok. (Még véletlenül sem jött volna rá a saját orvosom... :-/ ) Azóta csak olyan antibiotikuomt kapok ha kell, ami nem tartalmaz penicilint. Azóta nincs gombásodás antibiotikum után. :)

2017. febr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Panka08 ***** válasza:
Ja , és másnapra kb elmúlik a viszketés a Difulcantól.
2017. febr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász azért nem ír még fel receptre kapható szert, mert még nem tudja biztosra, hogy mi bajod van (a tenyésztés eredményét meg kell várni, addig feleslegesen bombázna mindenféle gyógyszerrel).
2017. febr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!