Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kell használni a tampont?

Hogyan kell használni a tampont?

Figyelt kérdés
Egy ideje már nagyon idegesít tesi óra közben a betét és ezért át szeretnék állni a tamponra, viszont egyáltalán nem tudom, hogy hogyan kéne használnom. Most arra gondolok, hogy hogyan kell felhelyezni, hány hetenként kell cserélni, stb. Egyáltalán nem fáj a felhelyezése? Ha ez segít, akkor 13 vagyok és még szűz.

2017. febr. 6. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Hány hetenként kell cserélni? Azt hiszed hogy egy tampon hetekig fent van? :D A legjobb ha mondod anyukádnak hogy segítsen mert ha nem jól teszed fel vagy nem eléggé nyomod fel akkor fáj. Amúgy azt tanácsolom hogy ne használj amíg szűz vagy.
2017. febr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hány hetenként? Te jó ég, ezt nem írtad el véletlenül? Óránként, hány óránként?

Amúgy ez vérzésfüggő, 2-3 óránként ajánlott cserélni, de az ember tapasztalja, hogy egyébként milyet használ és azt meddig bírja.

Ajánlom figyelmedbe a mini méretet, neked szűzként az a legmegfelelőbb és abból is a silk touch borításút, mivel azt sokkal könnyebb felhelyezni.

Egyébként megkönnyíti a dolgot, ha az egyik lábadat felhelyezés közben felteszed valahová és tolod fel, a hajlatnál a hajlat ívét követve helyezed fel olyan mélyen, hogy ne érezd, hogy benned van.

Viszont a tampon tobozában van tájékoztató, abban tökéletesen le van írva a felhelyezés, illetve hogy mikor ajánlatos cserélni.

2017. febr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem aludtam semmit és elírtam... Hú, de nagy szám! Amúgy köszönöm a válaszokat! :)
2017. febr. 6. 19:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagy szám, mert van, aki komolyan kérdez ilyen baromságokat!


Egyébként akkor kell cserélni, mikor megtelt, de legfeljebb 6-7 órát lehet benn.

Nekem fájt, szüzen nem is tudtam feltenni, de néha még most is kellemetlen felnyomni.

2017. febr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, akkor használom még pár évig a betétet. Max. megkérem a tesitanárom, hogy pár dolgot ne kelljen csinálnom ameddig mensizek. És a többi lányoknak se. :)
2017. febr. 7. 17:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Én még mindig szűz vagyok (17L) és már egy ideje használok tampont és kelyhet. Szűzen is használhatsz tampont, fontos, hogy lazítsd el magad, legalább az alsó izmokat és guggolva vagy wc-n ülve próbáld. Addig kell tolni ameddig az egész ujjad a hüvelyedbe ér, ha jól csináltad akkor maximum a fonalat érzed a hüvelybemenetelednél. Tényleg kényelmesebb mint a betét, ha száraz vagy, egy kicsit dörzsölhet, de nekem nem fájt. Sok sikert mindenkinek!


Tudom, hogy régi kérdés, de hátha még segít valakinek.

2020. dec. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!