Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, ha nem szeretnék...

Normális, ha nem szeretnék tampont használni? Más is így van ezzel? A másik dobozban kifejtem, mi a helyzet ezzel kapcsolatban

Figyelt kérdés

10-11 éve menstruálok. Sosem vonzott a tampon használata, egyszer kipróbáltam, de nem jött be. Azóta nem is próbálkozok vele.


Az utóbbi években elég gyakran, egy menzesz alatt többször is 'darabos' a vérzésem. Ebből következtetve, ha tampont használnék, szerintem nem tudnék rendesen kitisztulni.


Oké, hogy a tampont 'észre sem lejet venni', meg 'annyira higénikus', és 'az a legjobb', de nekem a betét jobban bejött. Oké, hogy 'csörög', de ma már annyira jó betéteket lehet kapni.


Ti hogy vagytok ezzel?


22n



2017. jan. 28. 14:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Én is betét párti vagyok. Tampont csak olyan alkalomkor szoktam használni. Én elvagyok a betéttel.
2017. jan. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is betét párti vagyok, sőt, nekem 15 perc alatt megtelik egy tampon, és még fáj is, ahogy dörzsöli a méhszájamat. Ha megtelik, 3-4 cm-es átmérőjű lesz, tehát menni se nagyon tudok vele.:)

Ettől függetlenül előfordult, hogy használtam betét mellé még, mert nem akartam kimaradni egy tánckurzusból és fellépésből.

2017. jan. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Normális. Én tampont használok, mert sokkal kényelmesebbnek érzem, kivéve éjszaka. De mindenki azt használja, amit kényelmesnek tart és amivel jól érzi magát.
2017. jan. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

ez természetes :) kinek mi jön be, igaz én szeretem a tampont, mert nekem mindig gyenge a vérzésem, de a tesóm hallani se akar a tamponról :D

neki pl ingerli hogy bent van, vagyis dörzsöli és ha kihúzza fáj is

23 l

2017. jan. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális.
2017. jan. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj normális.Én sem szeretem a tampont,nem is használok :) 22/l
2017. jan. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Amíg szűz voltam nem mertem használni, de tulajdonképpen annyira bevált, hogy azóta is csak betétet használok. Úszni nem szoktam, strandra csak nagyon ritkán megyek, de akkor vagy pont nincs meg, vagy nem megyek be a vízbe, de nem is hiányzik. Sportolni nem igazán szoktam, de amit eddig csináltam, ahhoz jó volt a betét, elvégre be van ragasztva,meg a bugyim is a helyén van.
2017. jan. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Snorri ***** válasza:
25%
Én sem használok tampont. Szerintem nem higiénikusabb, és pl Kriston szerint nem is tesz jót.
2017. jan. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Kim Bo Mao ***** válasza:
100%

Erőssebb napokon mindkettőt használok. :) Egyébként csak betétet, mert túl "száraz" vagyok általában a tamponhoz és fáj a behelyezés...

Sok évig csak betétet használtam mert tartottam a tampontól, aztán egy váratlan alkalommal nem volt nálam betét amikor megjött és barátnőmnél csak tampon volt. (Épp tesi óra jött.) Akkor nagyon rossz volt-utólag rájöttem azért, mert nem jól helyeztem fel és a fele kb kint volt xd

Ja és amúgy a darabos vérzés ugyanúgy távozik tampon használat esetén is pl.: amikor kihúzod...

2017. jan. 30. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Elso három napban meg sem probálom a betétet, mert kb.azonnal átázok vele (annyira sok és hirtelen jön egyszerre, hogy esélye nincs értelmesen felszivni).

A harmadik naptol meg tisztaságizok, tampont csak akkor teszek be, ha elmegyek valahová.


Nekem ez sokkal kényelmesebb, nem leszek merö vér, és mindegyik betétnél kipattogzok, ha oránként cserélem is.

De ha neked jobb a betét, használd azt. :)

2017. jan. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!