Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Harmadik hét első napján több...

Harmadik hét első napján több mint 4 óra elteltével hánytam, másnap pecsételés, összefügg?

Figyelt kérdés

Este 9kor vettem be a gyógyszert, aztán fél 2 után valamikor hánytam, ezért másnap nem aggódtam, mondván bőven eltelt a 4 óra, és az amúgy is rá van számolva a betegtájékoztatóban. De ennek ellenére este volt egy nagyon nagyon minimális kis pecsétem, ezért elgondolkodtam, hogy lehet mégse szívódott fel időben, és azért volt másnap?


Túl furcsa véletlen, de ugyanakkor rögtön utána nem kéne még, hát a szünetben sem első nap jön meg...


Plusz info hogy alapból második hónapja szedem még csak az elsőt végigvéreztem, szóval akár még attól is lehet.


Ja, és nem pótoltam, mivel továbbra is úgy gondolom hogy 4 óra alatt már fel kellett hogy szívódjon és normálisan akartam szedni tovább, szerintetek lehet baj? Vagy inkább ne tartsak szünetet? Vagy elb.sztam mivel nem pótoltam?


Köszi



2017. febr. 14. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha vérzel a fogamzásgátlótól, akkor nem megfelelő számodra a gyógyszer. Menj vissza az orvoshoz, ír fel másikat. Nálam is ez volt.
2017. febr. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


4 óra alatt fel kell szívódnia. Én már több éve szedek gyógyszert, már kétszer elfordult, hogy hasmenést kaptam a gyógyszer bevételét követő 1-2 órán belül, ez esetben pótoltam, de ha 4 óra eltelt, akkor nem éreztem szükségesnek a pótlást, nem is lett gond belőle.


Azon viszont elgondolkodnék a helyedben, hogy megfelelő-e számodra ez a gyógyszer, én úgy gondolom, hogy erősebbre lenne szükséged. Ugyan a betegtájékoztatón az áll, hogy az első néhány hónapban jelentkezhet pecsételő vérzés, míg átszokik a szervezet, de javaslom, hogyha végigszedted a 3 levelet és továbbra is fennáll a probléma, akkor mindenképp beszélj az orvosoddal. Szünetet mindenképp tarts a két levél között úgy, ahogy le van írva a tájékoztatón, biztos vagyok benne, hogy nem a 4 óra miatt pecsételsz.


Sajnos elég nehéz megtalálni a megfelelő gyógyszert, ezért mindenképp érdemes váltani, ha az egyik nem vált be. Nekem először egyfázisút írtak fel (Belarát), fél évig szedtem, de végig rosszul voltam tőle, hányingerem volt és szédültem tőle, ráadásul zsibbadtak a végtagjaim, a 3. hónapban volt pecsételő vérzésem először. A 3. hónapban mikor elfogyott, akkor váltani akartam, de a nőgyógyász erősködött, hogy még szedjem 3 hónapig, ha utána sem javul, akkor ír fel másikat, hát csak erősödtek a tüntetek.

Ezt követően felírt egy szintén egyfázisút (Mistralt), ami egy részről nagyon jó volt, mert összesen 3 napig véreztem csak, akkor is alig, a legkisebb tampon elég volt, viszont 1,5 év után már hozzászokott a szervezetem és annyira kevésnek bizonyult a gyógyszer , hogy a gyógyszer abbahagyása előtt 2-3 nappal megjött, sőt volt köztes pecsételő vérzésem is.

Utána váltottam egy többfázisúra (Milligest), most ezt szedem már egy éve és eddig ez a legjobb. Ezzel sosem volt sem köztes, sem pecsételő vérzésem sem, mindig napra (sőt órára) pontosan jön meg, igaz, hogy a vérzés elég erős az előzőhöz képest, de a gyógyszer bevált.

Szóval azt javaslom, hogy mindenképp próbálgasd a gyógyszereket, ha az egyik nem válik be, akkor ne félj váltani,javaslom a többfázisú készítményeket.

2017. febr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!