Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt már valakinek olyan hogy...

Volt már valakinek olyan hogy mensi közben vizsgálta az orvos? SOS!

Figyelt kérdés
Vérzészavar miatt megyek nőgyógyászhoz mert több mint 1 hónapja meg van. És még sajnos mindig így kénytelen vagyok elmenni. Az érdekelne hogy aki volt már az pruvátban vagy itt leírná mi volt? Mit mondott az orvos, mit csinált? Félek mert kínos hogy ott összevérezem a rendelőt vagy ilyesmi :( Odasétálok és folyik nagyon kellemetlen.. Akinek van tapasztalata vagy valami az írjon kérem :S

2017. febr. 16. 22:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Privátban* Bocsánat elírtam:/:)
2017. febr. 16. 22:35
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
ne aggódj, már láttak ilyesmit szerintem. nyilván, mielőtt levetkőzöl, kezdd azzal, h 1 hónapja nem múlt el a vérzésed. akkor fel tud készülni a doki a vérre.
2017. febr. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Amíg odasétálok egy zsebkendőt lehet odarakok vagy valami, de köszönöm a biztatást! :)
2017. febr. 16. 22:48
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem már rengetegszer vizsgált így a dokim, mert rettenetesen hosszú menszeszeim vannak a szülés óta. Az elsőnél rettenetesen remegtem (amúgy is félek a vizsgálattól). Kérdezte, hogy mi a baj. Hát mondom szörnyen szégyellem, hogy így menszesz közben vizsgál. De ő csak nevetett, hogyha azt hiszem, hogy egy kis vér őt zavarja, akkor nagyon félreismertem. Ha zavarná egy menstruáló nő látványa, akkor könyvtárosnak ment volna, nem pedig nőgyógyásznak. És ebben nagy igazság van. Tudják, hogy mivel jár ez a szakma, és ők ezt vállalták. Én általában zsepit szorítok oda, vagy ha nagyon ömlik (erre is volt példa), akkor az ágyra felülök, és ott veszem le. A dokim már abból tudja, hogy mennyire vérzek, hogy melyik verziót választom. Mi mondjuk viccelődünk sokat, így oldjuk a feszültséget több-kevesebb sikerrel. Azt is mondta már sokszor, hogy a mensturáció alatti vizsgálat neki nem probléma, csak én és a többi nő érezzük annak, amit megért ugyan, de teljesen feleslegesen stresszelünk rajta. Nekik ebben tényleg nincs semmi.
2017. febr. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem, aranyos vagy köszönöm a hosszas választ :) Engem az zavar nagyon, hogy sok lánynak ez gyógykaparással járt ,és még csak 18 vagyok :(
2017. febr. 16. 23:18
 6/14 anonim ***** válasza:

nagyon sokminden állhat a háttérben. ha félsz a gyógykaparástól (én is félnék), és ezt javasolja az orvos, akkor keress másik orvost. Ha az is, akkor keress harmadikat.

Ha három orvos ugyanazt mondja, akkor hallgathatsz rájuk.

Amúgy nekem ki akarták operálni egy szervemet (nem nőgyógyászati ügy), elmentem máshová, máris nem kellett kioperálni. Azóta is megvan! különben már gyógyszereken élnék örökre, ha az első dokira hallgatok.

Szóval érdemes több véleményt megkérdezni.

2017. febr. 17. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok sokkal idősebb, most vagyok 27. Nekem volt két gyogykaparásom, de az orvosom el akarta kerülni. Mindent megtett, hogy ne kelljen, de amikor már 3 hónapja vereztem minden gyógyszer ellenére, akkor közösen úgy döntöttünk, hogy csinál egy nagyon óvatos küretet. Nem ő döntötte el, hogy az lesz, hanem átbeszéltünk minden lehetőséget. Ő talán jobban ódzkodott tőle mint én. Kollégái már egyébként korábban megcsinálták volna, sokszor kértünk masodvéleményt. Attól ne félj, hogy bármit rád erőltetnek. Először progeszteronnal, ergam csepekkel próbálják egyébként elmulasztani. Nem a kaparás az első ötletük. Főleg ha hormonzavar áll a háttérben.
2017. febr. 17. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Egyébként ha Vérzés alatt vizsgál az orvos akkor is bent van az asszisztens?
2017. febr. 17. 10:59
 9/14 anonim ***** válasza:
Magandokihoz járok. Külön elfüggönyözött vizsgáló rész van, soha nem jön be oda az asszisztens. Ha kórházban vizsgált, akkor mindig rendelési időn kívül tette, akkor sem volt bent soha senki rajta kívül. Egyszer mentő vitt be, akkor volt két asszisztens is bent, ők segítettek felfeküdni, levetkőzni, kivenni a tampont.
2017. febr. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Amikor utoljára voltam nődokinál (nem magánrendelés) akkor úgy vizsgálta hogy se függöny, se egy lepedő semmi nem volt ott. És az asszisztens csak ott állt és nézte nagyon kellemetlen volt.
2017. febr. 17. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!